Avusturya’da Güzel Bir Köy Hallstatt (37 Fotoğraf)

Yayımlanma tarihi:

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 27 Mayıs 2020 Kerim Usta

Avusturya'da Güzel Bir Köy Hallstatt (37 Fotoğraf)

Avusturya Salzkammergut Göller Bölgesi’nde Salzburg ve Graz şehirleri arasında konumlanan Hallstatt nefes kesen manzarasıyla Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerindendir.Hallstatt doğal güzelliği yanı sıra 7000 yıla varan geçmişi ile de tarihi yönü olan bir kasaba.UNESCO, 1997 yılında Dünya Kültür Mirası listesine almış burayı. Şu anda da turistik amaçlı hizmet veren tuz madeni ve kasabanın kendi tarihini anlatan müzesi var.Ayrıca kasabanın ölen sakinlerinin boyanmış ve aile isimleri yazılmış kafatasları da sergileniyor.1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan Hallstatt, sessiz sakin doğayla iç içe ve dinlenmek için ideal bir yer.Bu Hallstatt denen köy, fotoğraflarına bakmaya doyamayacağınız güzellikte bir memleket. Avusturya sınırları içinde yer alan bu şirin ötesi köy aynı zamanda dünyanın bilinen en popüler tuz kaynaklarından da biriymiş. Günümüzde ekonomik gelirinin çok büyük çoğunluğunu elbette ki turizmden elde eden Hallstatt köyünün bir özelliği de mezarlık alanının çok ama çok küçük olmasıymış. Dolayısıyla her 10 yılda bir mezardan kemikler çıkarılıyor ve yeni cenazeler için yer açılıyormuş. Lokal kiliselerinde de kafataslarından oluşmuş bir nevi sergi bulunuyormuş ve bu kafataslarının sahiplerinin adları, meslekleri ve ölüm tarihleri de özenle işleniyormuş.

Avusturya'da Güzel Bir Köy Hallstatt (37 Fotoğraf)

Nasıl Gidilir?
İstanbul’dan Viyana’ya THY’nin direkt uçuşları var. Ancak Viyana’ya vardıktan sonra Hallstatt’ a gitmek için zorlu bir yolculuk sizi bekliyor.

Trenle:
Salzburg- Viyana arasındaki tren hattında Attnang-Puchheim durağında inin. Bad Ischl ve Obertraun yönüne giden trene binin. Hallstatt Bad Ischl’in güneyinde Obertraun’dan bir durak kuzeydedir. Buraya ulaştığınızda her treni karşılayan botla gölü geçebilirsiniz. Gölü botlarla geçerken gördüğünüz manzara karşısında büyülenebilirsiniz.

Ergunca tarafından yayımlandı.

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?

3 yorum

  1. SİZİN YAYINLADIĞINIZ RESİMLER DIŞINDA BAŞKA RESİMLERDE BENDE VAR DOĞANIN O CAZİBESİNE KAPILDIM KISACASI O SESSİZLİĞE O ZARAFETE O UEŞİLLE MAVİNİN BULUŞTUĞU RENK KARTELASINA AŞIK OLDUM

  2. BEN 23 TEMMUZDA ORADAYDIM BELKİ İNANMAYACAKSINIZ AMA O GÜZELLİKLERİ GÖRDÜKTEN SONRA KENDİ ÜLKEME DÖNMEK İSTEMEDİM AVUSTURYA İNSANININ NEDEN HEP GÜLER YÜZLÜ OLDUĞUNU ŞİMDİ DAHA İYİ ANLADIM

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir