Windows 10 Mağaza Hatası

Windows 10 Mağaza 0x00000194 Hatası

Windows 10 “0x00000194” Mağaza Hatası

Windows 10 mağazada oturum açık iken radyo programı indirerek deneme yaptım ama hoşuma gitmeyince kaldırdım. Buraya kadar her şey normal iken Paint 3D uygulaması indirmeye çalıştığımda “0x00000194” koduyla hata verdi. “bu hatayı microsoft’a bildirin” gibisinden uyarı yazısı geldi. Belki geçicidir diyerek bir kaç defa daha denedim ama işe yaramadı.

Başka uygulamaları da denedim ama yine aynı hatayı vermeye devam etti. Bunun üzerine windows 10 destek bölümüne baktım. Reset ile bu çözülebileceğine dair yanıtlar görünce reset atmaya karar verdim.

Windows+R tuşlarına birlikte basarak “Çalıştır” komutunu devreye aldım. Pencereye WSReset.exe komutunu vererek Windows 10 mağazayı resetledim. Kısa bir beklemeden sonra mağaza tekrar açıldı. Bir önceki Paint 3D uygulamasını tekrar denedim. Sonuç olarak yine çalışmadı. Bunun üzerine bilgisayarımı  kapatıp açarak tekrar deneme yaptım ama sonuç yine hüsrandı.

Windows yardımda mağazayı silip tekrar aktif etmeyi anlatmışlar ama bunu deneyenlerden de olumsuz dönüşleri görünce hiç deneme yapmasam daha iyi diye düşündüm.

Yatmadan önce son kez mağazayı açtım. Oturum açık vaziyette görünce oturumu kapattım. Oturum kapalı halde tekrar  Paint 3D uygulamasını denediğimde hata vermeden program açıldı.

Biliyorum bu bir çözüm değil ama benim gibi anlık geçici çözüm arayanlar adına bu durumu paylaşmaya karar verdim. İleri tarihlerde güncellemelerle bu işi ilerde halledeceklerdir.

“Windows 10 Mağaza Hatası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Kerim Usta sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et