Microsoft Edge Onarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yayımlanma tarihi:

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 16 Kasım 2020 Kerim Usta

Microsoft Edge Onarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft Edge tarayıcınız çalışmayı durdurmuş ve açamıyorsanız onarma için aşağıdaki işlemleri uygulayınız. Onarma işlemi yapıldığında sisteminizde çok büyük değişiklikler yapmaz. Fakat  biraz sonra tarif ettiğim yerde ayrıca sıfırlama işlemini de görebileceksiniz. Onarma sonunda başarısızlık olursa haliyle sıfırlamayı da denemek gerekir. Sıfırlama yaparsanız geçmişinizi, tanımlama bilgilerinizin değişebileceğini hatırlatayım. Aynı yerde uygulamayı kaldırma kısmını da göreceksiniz. Fakat ilk olarak onarma işlemini deneyeceğiz.

* Başlangıç=> Ayarlar=> Uygulamalar=> Uygulamalar ve özellikler => Microsoft Edge =>üzerine sol tek tık yaptığınızda Gelişmiş seçenekler‘i tıklayarak seçin. İsteyen başlangıçta bulunan arama kutusuna “Uygulamalar ve özellikler” yazısını tırnak işaretleri olmadan yazarak, aratıp kısa yoldan açabilir. Sonrasında Microsoft Edge uygulamasını bulup, “gelişmiş seçenekleri” tıklayarak açabilirsiniz. İki yoldan hangisini isterseniz artık…

* Açılan sayfa aşağısına ilerlediğinizde “onar” seçeneğini görebilirsiniz.Tıklayarak Microsoft Edge’yi onarabilirsiniz. Sonrasında tekrar açılıp açılmadığını kontrol ediniz. Açıldıysa işlem tamamdır, açılmıyorsa bilgisayarınızı açıp kapayınız ve “sıfırlama” seçeneğini deneyiniz.  Son Kontrol sonrası hala açılmıyorsa en aşağıda bulunan “kaldır” işlemi ile uygulamayı kaldırıp tekrar kurabilirsiniz.

 

Kerim Usta tarafından yayımlandı.

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir