Karaman’da Şehit Ateşi

Karaman'da Şehit Ateşi

Karaman’da Şehit Ateşi

Şırnak’ın İdil İlçesinde teroristlerle çıkan çatışmada 2 polisimiz şehit oldu. Şehitlerden biri özel harekatçı Hakan Yılmaz’ın  acı haberi Karaman’da oturan annesi ile Ağabeyi Harun Yılmaz ve Kayınpederi Mustafa Gümüştaş’a verildi. Aslen Adanalı olan Şehit Hakan Yılmaz evli ve iki çocuk babası olup  Kayseri’de görev yaparken geçici olarak iki aydır Şırnak’ta bulunmaktaydı…Şehit haberini veren Vali Murat Koca” Kahraman bir evladımızı bugün kaybettik. Cenazesi muhtemelen Karaman’da defnedilecek. O’nun için hazırlık yapıyoruz. Milletimizin Başı Sağ Olsun ” açıklamasında bulundu.

Sevgili Kardeşim Veli Gümüştaş’ın eniştesi olan şehidimiz yarın ikindi Namazı sonrası Karaman’da toprağa verilecektir. Kendisine Allahtan rahmet ,Ailesi ve Milletimize başsağlığı dileriz.

Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah’ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen nimet ve keremin; Allah’ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler. “ (Âl-i İmrân, 169-171)

Yorum yapın