Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları


Son Güncelleme Zamanı:

Mustafa Kemal ATATÜRK(1881-1938) 24.04.1920-29.10.1923

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Kazım ÖZALP(1880-1968)
26.11.1924-01.03.1935

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
M.Abdülhalik RENDA(1881-1957)
01.03.1935-05.08.1946

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Kazım KARABEKİR(1882-1948)
05.08.1946-26.01.1948

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Fuat CEBESOY(1883-1968)
30.01.1948-01.11.1948

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
M.Şükrü SARAÇOĞLU(1887-1953)
01.11.1948-22.5.1950

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Refik KORALTAN(1890-1974)
22.05.1950-27.5.1960

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Dr.Fuat SİRMEN(1899-1981)
01.11.1961-10.10.1965


Ferruh BOZBEYLİ(1927)
22.10.1965-01.11.1970

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Sabit Osman AVCI(1921-2009)
26.11.1970-14.10.1973

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Kemal GÜVEN(1921)
18.12.1973-05.06.1977

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Dr.Cahit KARAKAŞ(1928)
17.11.1977-12.09.1980

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Necmettin KARADUMAN(1927)
04.12.1983-29.11.1987

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Yıldırım AKBULUT(1935)
24.12.1987-09.11.1989

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Kaya ERDEM(1928)
21.11.1989-20.10.1991

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Hüsamettin CİNDORUK(1933)
16.11.1991-01.10.1995

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
İsmet SEZGİN(1928)
18.10.1995-24.12.1995

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Mustafa KALEMLİ(1943)
25.01.1996-30.09.1997

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Hikmet ÇETİN(1937)
16.10.1997-18.04.1999

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Yıldırım AKBULUT(1935)
20.05.1999-30.09.2000

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Ömer İZGİ(1940)
18.10.2000-03.11.2002

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Bülent ARINÇ(1948)
19.11.2002- 22.07.2007

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Köksal TOPTAN(1943)
09.08.2007- 05.08.2009

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Mehmet Ali ŞAHİN(1950)
05.08.2009- 04.07.2011

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Cemil ÇİÇEK(1946)
04.07.2011-07.06.2015

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
İsmet YILMAZ (1961)
01.06.2015-01.11.2015

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
İsmail KAHRAMAN(1940)
22.11.2015-07.06.2018

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Binali YILDIRIM(1955)
12.07.2018-18.02.2019

Günümüze Kadar Görev Yapan TBMM Başkanları
Mustafa ŞENTOP(1968)
24.02.2019-?

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir