FixMyRegistry Programını Kaldırma

FixMyRegistry Programını Kaldırma

FixMyRegistry Programını Kaldırma

Şerefsizler öyle yapmışlar ki kaldırıyorsun tekrar kendini kuruyor. Fakat hallettim sonunda…

Öncelikle youruninstal veya IObit Uninstaller gibi bir programı kurun ki gizli kayıtlarını bulalım. IObit Uninstaller bedavadır. Ben onu kurdum.

Kurulduktan sonra zaten “masaüstünde kurulu olan herhangi bir programın kısayolunu” bulup sağ tıklarsanız güçlü kurulum kaldırmayı göreceksiniz zaten… İsterseniz  IObit Uninstaller  düz çalıştırın. Tüm programları görürsünüz içerisinde… Programı kurduğunuzu varsayarak işlemlere başlıyoruz.

Bilgisayarı kapatarak güvenli mod’da yeniden açınız. Bunun için  açılırken siyah ekranda f8 e basık tutarak klavyeden güvenli kipi bulup açabilirsiniz.

Artık güvenlimod’da açılınca öncelikli olarak klavyede ctrl+alt+delete basarak görev yöneticisini bulunuz. Orda çalışan programlarda şerefsiz FixMyRegistry programını göreceksiniz. İşaretleyerek görevi sonlandırın. Artık elinize düştü :) Sonlandırma işlemi sonunda FixMyRegistry kısayolu üzerine sağ tıklayarak güçlü kaldırın. Zorla kaldırayım mı derse kaldır deyin.

Güçlü tarama yapıp yapmayacağınızı soracak…Güçlü tarama yapıp registry kayıtlarını silin. Bu şekilde kaldıramadığınız başka programlar da varsa aynı yolu izleyerek IObit Uninstaller ile kaldırabilirsiniz.

Yorum yapın