Facebook Beğenilerin Kimlerin Görebileceği Ayarı

Yayım tarihi

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 1 Haziran 2021 Kerim Usta

Facebook beğenilerinizin kimlerin görüp, kimlerin göremeyeceklerini seçebilirsiniz. Bu ayarları değiştirebilmek için aşağıdaki yolu takip ediniz.

 • Facebook sayfanızı açınız.
 • Profile gidiniz ve Hakkında sekmesine tıklayınız.

Facebook'ta Beğenileri Kimlerin Görebileceği Nasıl Ayarlanır

 • Şimdi sıra beğenilerin bulunduğu yeri bulmak…Bunun için sayfanın aşağısına doğru ilerleyiniz. Sırasıyla arkadaşlar, fotoğraflar, videolar, spor, kitaplar ve sonrasında beğeniler kısmına erişeceksiniz.

  Facebook'ta Beğenileri Kimlerin Görebileceği Nasıl Ayarlanır
 • Bundan sonrasında Gizliliği Düzenle ‘ye‘ye tıklayınız. Bunu yapabilmeniz için resimden faydalanınız.
 • Size nerelerde beğenileri gizlemek istediğinize dair ağıdaki resimde görüldüğü gibi seçenekler çıkar… Ben örnek olması açısından kitapları seçtim ve sağ tarafındaki ok işaretine tıklayarak seçeneklere eriştim. Bu seçeneklerden istediğiniz birini seçebilirsiniz. Bu kısımda Herkese açık, Arkadaşlar, tanıdıklar hariç arkadaşlar, Sadece ben, özel (Burada tek tek arkadaş seçebilirsiniz), yakın arkadaşlar, tanıdıklar ve Tüm listeleri gör seçenekleri Hedef kitleleri mevcuttur. Yok benim daha fazla seçeneğe ihtiyacım var derseniz aşağıda resimde ok ile gösterdiğim gibi Tüm listeleri gör yazısına tıklayıp daha fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz. İşaretinizi yaptıktan sonra kapat seçeneğini kullanarak sayfanıza dönebilirsiniz. Sadece burada dikkatinizi bir noktaya çekmek istiyorum. Sadece Zaman tünelinizde paylaştıklarınızı işaretlediğiniz hedef kitle görebilir. Diğer durumda beğenilerinizi göremezler.

Facebook'ta Beğenileri Kimlerin Görebileceği Nasıl Ayarlanır

Yazar: Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

11 yorum

  1. Bilgisayarda yaptığın Facebook ayarları aynen mobilde de geçerlidir.Ayrica Facebook direk mobil site,Facebook uygulama ve lite uygulama olarak üç ayrı mobil bağlantı yapar.Hangisini kullanacaksanız ona göre ayar kısmından yapmanız gerekecek…

 1. herkese açık paylaşımlarımda arkadaşım olmayan kişiler için (beğen) butonu gözükmekte bunu nasıl kapatabilirim?

  1. Herkese açık bir gönderi paylaştığınızda varsayılan olarak, sizi takip etmeyenler de dahil olmak üzere herkes beğenebilir ve yorum yapabilirler.Fakat,herkese açık gönderilerinizi kimlerin beğenebileceğini ve yorum yapabileceğini takipçi ayarlarından ayarlayabilmeniz mümkün…Başka bir ayar yok diye biliyorum.

 2. dışarıdan benbim profilme bakan arkadaşım olmayan insanlar benim profil ve kapak fotorafımdaki yorum yapanları ve beğenileri görmemesini sağlamak istiyorum böyle bir imkanımız varmı

 3. Benim durumları mı beğenenler gözükmesin istiyorum
  Mesela 200 kişi beğendi yazıcak
  Üstüne tıkladıkları zaman
  Hiç birşey gözükmicek
  Bu yapılabiliyor mu ?

 4. ben şunu istemiyodum : bende ekli olan arkadaşlar : YUNUS BUNU BEĞENDİ DİYE GÖRÜNMESİN. SİZİN BAŞKA Bİ PAYLAŞIMINIZDAN GÖRDÜN Bİ YERDEN Bİ TİK İŞARETİNİ KALDIRIYOMUŞUZ. AMA ^^ YORUMLARI ANSIL GİZLİYORUZ ANLAMADIM.^^. YANİ BU DEDİĞİNİZ SADECE BEĞENİLERİ GİZLİYO. BEN ”’ YUNUS BUNA YORUM YAPTI ” DİYE DE GÖZÜKMESİŞN İSTİYORUM.YARDIMCI OLRUSANIZ SEVİNİRİM

  1. Maalesef oyle bir şey yok diye biliyorum.Nette başka yerlerden araştırma yapınız.

   1. var arkadaşım. eğer kısımları yönet kısmından girerse aynen dediği gibi bir bölüm açılır ve tık ları kaldırır. böylece beğeni ve yorumları vb. gizler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir