Kenan Işık Hakkında Bilgiler

Kenan Işık Hakkında Bilgiler

Kenan Işık

Asıl adı Yusuf Kenan olan Kenan Işık ; 1947 yılında Yeşilyurt, Malatya’da doğmuştur. Babası Devlet Demiryolları’ndan emekli bir memur çocuğu olan Kenan Işık orta okul yıllarında Malatya Halkevi’nde amatör tiyatro yapmaya başlamış, sonrasında lise yıllarında Ankara’da  Meydan Sahnesi’ne girmiştir. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Işık, 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olmuştur.

Işık ayrıca, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır. Oyunculuğun yanında , sunuculuk ve gazetecilikle de adını duyurdu. 2005 tarihinde haberi sunmayı bırakan Kenan Işık Tekrar oyunculuğa başladı. Sanatçı sunuculuğunu yapmış olduğu  bir yarışma programı ile unutulmaz sunucular arasında yerini aldı.

21 Mart 2014 günü spor sonrasında saunaya giren Işık fenalaştıktan sonra dengesini kaybederek, kafasını yere çarpması sonucu bilinci kapalı bir vaziyette hastaneye kaldırıldı. Bu nedenle beyin kanaması geçiren Işık, hemen 4 saat süren bir ameliyata alındı.  2014 yılından bu yana tedavisi halen sürdürülmektedir. 2021 yılında bazı haber sitelerinde bilincinin açık olduğu ve oturabildiği iddia edildi.

Yorum yapın