2020 Yılı Tüm Dünyaya Hayırlı Olsun

Yayımlanma tarihi:

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 11 Ekim 2020 Kerim Usta

2020 Yılı Tüm Dünyaya Hayırlı Olsun
Acısıyla tatlısıyla ömrümüzden bir yıl daha geçti, gitti. Sadece bir yıl içinde neler oldu diye düşünürsek birdenbire aklımıza ya çok üzüldüğümüz ya da çok sevindiğimiz günler geliverir. Diğerlerini ayrıntılı hatırlamamız için hafızamızı tetikleyici olayların olması gerekir. Ömrümüzü sorguladığımızda da bence bu durum değişmiyor. Belki de üç günlük dünya demelerinin sebebi bundandır.

Hayatımızda çok önemli diye düşündüğümüz birçok şeyin sağlık elden gittiğinde bir öneminin olmadığını yaşamayınca kimseyi inandıramazsınız. Sağlıklı olduğunuzda, daha çok çalışır ve kazanırsınız. Dünyaya bağlılığınız gittikçe artar. Bir araba, telefon, çiçek, tatil, seyahat, yeme, içme, maddiyat vb. olaylar sizlere geçici mutluluklar verir. Sağlık elden gittiğinde ise bunların hiç öneminin olmadığına şahit olursunuz. Sağlığınız elde gidince, cüzdanınız artık başkasın elindedir. Telefonunuzla konuşmak isteseniz de konuşmaya gücünüz yetmez. Kimselere vermeye kıyamadığınız arabanıza binip gezemezsiniz. Etrafta yemek kokularını alır ama yemek yiyemezsiniz. İlk zamanlar sizi arayarak merak eden dostlarınızın gün geçtikçe kendi işleriyle uğraşmaları nedeniyle azaldığını görürsünüz. Siz olmayınca yürümeyeceğini düşündüğünüz işlerinizin siz olmadan da devam ettiğini görürsünüz.

Demem o ki;

Allah’ım sizlere sağlıklı ve mutlu yeni yıllar nasip eylesin. İnanın diğer sorunlar siz yaşadıkça otomatik olarak çözülüp gidecektir.

2020 yılı tüm dünya için hayırlı olsun inşallah…

Kerim Yarınıneli
www.kerimusta.com

Kerim Usta tarafından yayımlandı.

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir