Windows 10 Yükseltme İkonu Yok Çözümü

Windows 10 Yükseltme İkonu yoksa,Yapılacak İşlemler

Windows 10 yükseltilmesi için görev çubuğunda bir pencere ikonu olması gerekir. Bu pencere sizin ücretsiz olarak Windows 10 kurmanızı sağlar. Bu ikonu görmüyorsanız aşağıdaki sebep veya sebepleri gidermeniz gerekmektedir.

Gerçi bir flash disk veya cd ile de yükleme yapabilirsiniz ama bu  makale ile ilgisi olmadığından açıklamayacağım. Bunun için inşallah  ilerde ayrı bir yazı hazırlarız

  • Windows’unuz orijinal değil veya etkinleştirme yapmamış olabilirsiniz. Bunun için bilgisayarım’a sağ tıklayıp özelliklere giderek orijinal Windows olup olmadığını ve etkinleştirme yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz.
  • Windows’unuz orijinal ve etkinleştirme yapılmış olabilir ama Windows için önceden gerekli olan güncellemeleri yapmamış olabilirsiniz. Bunun için Windows güncellemelerin etkin olup olmadığını kontrol ediniz. Güncellemeleri açarak eksik olan güncellemeyi yükleyiniz.
  • Windows’unuz kurumsal Enterprise edition, Windows RT ,Windows 8.1 RT kullanıyorsanız  bu işletim sistemlerine Windows 10 ücretsiz teklif sunmamaktadır.

Yorum yapın

Kerim Usta sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin