Windows 10 Mağaza Açılmıyor Çözümü

Yayım tarihi

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 10 Mayıs 2021 Kerim Usta

Windows 10 Mağaza açılmayınca Microsoft tarafından verilen aşağıdaki kodu uyguladım ve mağaza çalıştı. Şimdi nasıl yapılacağını tarif ediyorum.

 • Başlat menüsünden Tüm Uygulamaları seçiniz.
 • Windows PowerShell bularak tıklayınız.
 • Karşınıza ikinci defa Windows PowerShell çıkınca Windows PowerShell yazısı üzerine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır sol tıklayarak  çalıştırınız.Windows 10 Mağaza Açılmıyor Çözümü
 • Aşağıda  verilen kodu kopyalayadığınızda windows PowerShell’e sağ tıklayınca otomatik olarak yapışacaktır.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifes­.xml"}

Windows 10 Mağaza Açılmıyor Çözümü

yukarıdaki gibi yazılar bir görüntü sonucunda işlem sona erecektir.Son olarak eğer windows PowerShell tüm uygulamalar da bulamamış iseniz başlat menüsü yanında bulunan aramaya (Büyüteç şeklinde) Powershell yazarak daha kolay bulabilirsiniz.Bulduğunuzda yukarıda belirttiğim 3. maddeden yönetici olarak çalıştırıp devam edebilirsiniz.

Yazar: Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

6 yorum

  1. Birde şunları deneyelim.Komut İstemi’ne sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştırınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutu girerek ENTER tuşuna basınız.
   DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

   Daha sonra ise aşağıdaki komutu girerek enter deyiniz.
   DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

   sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatıp kontrol ediniz.Gelişmelerden haber verirseniz iyi olur.

 1. Allah razı olsun başka yerlerde seninkine benzer anlatım ve farklı kod buldum olmadı senin dediğin gibi oldu çok şükür kafayı yiyecektim

  1. Sizden de Allah razı olsun.Bir sorun olduğunda uyguladıklarımi buradan paylaşınca hep beraber sorunu gidermiş oluyoruz.

    1. Daha detaylı anlatamam.Muhendis dili kullanarak anlatmadım zaten ki mühendis de değilim.Ne yazısı cikti?Bilgi verirsen memnun olurum.Kırmızı yazılar çıkınca zaten resimde gösterdiğim gibi işlem tamamlanması lazım…Belki eksik yazdiniz.Kopyala yapistir denerseniz tam olarak yazabilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir