Windows 10 DVD Görmüyor Çözümü

Windows 10 DVD Görmüyor Çözümü

Windows 10 DVD Görmüyor Çözümü

Windows 10 yükseltme yaptıktan bir iki gün sonra dvd sürücüsünün olmadığını gördüm. Aşağıdaki anlatacağım işlemler sonrası DVD sürücüsü artık görülebilir hale geldi. Her zaman yaptığım gibi bu olayı yazıya döktüm.
Yapılan işlemler sırasıyla aşağıda verilmiştir. Lütfen dikkatlice uygulayınız.

 • Windows simgesine   tıklayarak  “Tüm Uygulamaları” açınız.
  •  “Windows sistemi” ne tıklayarak “Komut İstemi” üzerine sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” deyiniz.
   Aşağıda belirttiğim iki komutu tek tek yazıp Enter yapınız. Her satır ayrı bir komuttur. Ben direk yapıştır dedim ama “Komut İstemi“ne kopyala yapıştırı bilmeyen varsa tek tek yazsın…


İlk kodumuz aşağıda…

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

İkinci kodumuz …

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000002

 • Her komut sonrasında başarılı bir şekilde kayıtlara girildiğini size söyleyecektir. Bilgisayarınızı tekrar başlatıp Dvd Rom’un çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

“Windows 10 DVD Görmüyor Çözümü” üzerine 76 yorum

 1. teşekkür ederim.dvd-rw çalışmadığı için flash la işyapıyordum.yada cd yazıcısını kullanmıyordum.bayramın mutlu ve huzurlu geçmesi dileğiyle tekrar teşekkürler

  Cevapla
  • Güncelleştirme öncesinde çalışıyorsa ve kodları eksiksiz kopyalayıp yapistirdiysan geriye dvd sürücünün yazılımı kalıyor.Baska bir şey aklıma gelmiyor.

   Cevapla
  • Onay dediğim başarılı bir şekilde kaydedildi kısmıdır.kodlardan sonra kodun hemen altinda yazar.. .Siz kodları girdiyseniz bilgisayarı kapatıp açın..

   Cevapla
 2. Kardeşim ALLAH senden binlerce defa razı olsun..aynı sorun bende de vardı.bilgisayarcı benden 300 tl istemişti..bu yüzden yaptıramamıştım..moralim çok bozuktu..oysa çözümü ne kadar basitmiş..sagol güzel yürek :)

  Cevapla
 3. allah razı olsun usta dediğini yaptım sorunum çözüldü çok teşekkür ederim güzel insan ustaya saygılar

  Cevapla
 4. Kardeş ne dedeiysen yaptım olmadı lüütfen yardım et cd takıyorum hiçbir hareket yok pcde ya bir hata bile yok Kafayı yicem cd takıyom Pes13 cdsi olmuyor hiçbir hareket yok ekrande lütfen cevap ver

  Cevapla

Yorum yapın