Samsung Galaxy Gio S5660 Fabrika Ayarları


En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 26 Temmuz 2019 Kerim Usta

Samsung Galaxy Gio S5660 telefonu kilitlenince fabrika ayarlarına dönmeye karar verdim.Aslında format atarak güncelleme öncesindeki fabrika ayarlarına geri dönüyor.

Yapılan işlemler sonucunda telefon sorunsuz olarak açınca nasıl yaptığımı paylaşıyorum.

*  Öncelikle ilk yaptığım iş   hafıza kartını çıkartmak oldu.Sonuçta oralarda bilgi kaybı olabileceği riskini alamadım.Sim kartını ise zaten önceden hafıza kartına yedeklemiştim.

*  Telefonun bataryasını çıkarıp bir süre bekleyiniz.Daha sonra tekrar yerine takınız.

*  Güç düğmesi ve telefondaki HOME tuşuna (alt ortadaki joystik olarak kullandığımız tuş) yaklaşık 3 saniye basın sonrasında Androit logosunu görünce tuşları bırakınız.

*  Ses açma kısma tuşları ile aşağı yukarı kareketleri yapabilirsiniz.’wipe data/reset’ seçeneğinin üzerine gelerek Home(geri) düğmesine basınız.

*  “yes — delete all user data” seçeneğini seçerek  ‘home’ tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzdaki bütün bilgileriniz silecek ve telefonunuz fabrika ayarlarına döndürecektir.

*  İşlemleriniz bitince  ‘reboot system now‘ seçerek telefonunuzu yeniden başlatınız.

*  Bunun yanında telefonunuz açıkken fabrika ayarlarına gitmek için  *2767*3855#  ‘ye basınız.Lütfen dikkat ediniz.Kişilerde dahil olmak üzere mesajlar ve tüm verileriniz silinecektir.Bu işlemden önce tüm gerekli bilgileri bilgisayarınıza kopyalarsanız iyi olacaktır.

Bu bilgileri uygulayıp telefonu açabildim.Buraya konuyu not olarak alıp paylaşıyorum.Fakat bu konuda  sorunları olanlara daha fazla bilgi veremeyebilirim şimdiden hatırlatayım.Sadece uyguladıklarımı yazdım.Üstelik telefonda kendimin değildi :)Yani sorumlu sizsiniz.

Yazar Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...