Mozilla Firefox’dan Babylon Search’ı Kaldırma

Mozilla Firefox'dan Babylon Search'ı Kaldırma

Babylon Search toolbarı firefox’dan kaldırdığım halde yeni sekme yaptığımda hala karşıma çıktığını görünce bunu halletmeye karar verdim. Seçeneklerde herhangi bir ilerleme kaydedemeyince gizli gelişmiş ayarlara bakmaya karar verdim. Sırasıyla;

 • Yeni sekme yapınız.
 • Çıkan sekmenin adres çubuğuna  about:config yazınız. Bu gizli ayarlara girmenizi sağlayacak…
 • Bir uyarı gelecek…Garanti kapsamından çıkabilirsiniz falan…”Bu uyarıyı bir sonraki sefer göster” seçeneğini seçip “söz veriyorum dikkatli olacağım” deyiniz.
 • Karşınıza bir sürü ince ayar çıkacak…Çok fazla karıştırmamak için arama kısmına  keyword.URL yazınız.
 • Bulunca sağ tıklayarak “değerini değiştir” deyiniz. Buraya kullanmak isteğiniz  adresi yazınız. Ben boş bıraktım. Böylece de kurtuldum.

Benim gibi bu olaya canı sıkılanlara faydası olması dileğiyle…

 

“Mozilla Firefox’dan Babylon Search’ı Kaldırma” üzerine 31 yorum

1 2
 1. teşekkürler hocam.bu aralar bu yöntemi çok kullanıyorlar sinir bozucu bir durumdu sayenizde kurtulduk.

  Cevapla
 2. about:config >> yazdıktan sonra arama kısmına “babylon” yazdım, değer kısmında ne kakar babylon varsa onlarıda sildim, sorun şimdi çözüldür (“,) bilgiler için saolun..

  Cevapla
 3. Merhabalar, bilgiler için saolun ama satırı sildim, hatta regeditten arama ile babylon yazılarının hepsini kaldırdım -hala yeni sekmem babylon search olarak açılıyor.. Valla o kadar şeyi tekrar yüklemeye üşenmesen atacam formatı..

  Cevapla
 4. ama benim ki de kalkmadı her türlü yöntemi denedim sizden önce asla olmadı
  :(((((((((((((((((((((((((((((((((( ;-(

  Cevapla
  • Taha’ya yardımcı oluyordun…Birdenbire ne oldu ki?Şaka tabi…Lütfen acele etmeden Tahaya verdiğim cevabı tek tek ugulamanı istiyorum.Herkeste düzeliyor sizde düzelmiyorsa belki unuttuğunuz bir durum vardır.Aynı kalıyorsa başka sitelerden yardım almaya çalış istersen….

   Cevapla

Yorum yapın