Mahmut Işık Kimdir? Mahmut Işık Hayatı

Mahmut Işık Kimdir?Mahmut Işık Hayatı

Mahmut Işık

Karaman`ın ilçesi şark Fatihi yetimler babasından adını alan Kazım Kara Bekir ilçesi Kızıl Kuyu köyünde 1977 yılında dünyaya geldi. Küçük yaşta müziğe karşı büyük bir ilgisi olduğu yakınları tarafından hemen fark edilir dayısı tarafından kendine bir Bağlama hediye edilir ve böylece Saz öğrenmeye başlar.

Daha sonra mahalli müzik grupları ile düğünlere köy şenlikleri ve festivallerinde sahne alır, ve bu sırada çeşitli hocalardan özel müzik dersleri alır.

Mahmut Işık 2000 yılında Hollanda’ya gelir ve hemen Gökkuşağı sanat merkezine katılır burada profesyonel hocalardan Şan makam dersleri alır. 2006 yılında Gökkuşağı sanat merkezinin katkılarıyla HERDEM isimli ilk albümü ile müzik piyasasına giriş yapar, 2008 yılında Stüdyo Pekerler Hacılar Prodüksiyon ve Gökkuşağı Sanat merkezinin ortaklaşa çalıştığı, NAZAR isimli ikinci profesyonel albümünü sevenleri ile buluşturdu.

Sanatçı telli Sazlarda Bağlama, Tambur, Divan Saz, Vurmalı Sazlarda Def, Bendir, Bongo, Darbuka, Davul, Üflemeli Sazlarda Ney, Kaval, Kawala, Flüt ve Klevye çalıyor, ayrıca sanatçı kendi stüdyosunda söz beste ve arenjerlik çalışmaları yapmaktadır. Türkiye, Belçika, Fransa, Almanya, Avusturya, Danimarka, İsviçre, Hollanda, ve İngiltere gibi ülkelerde çeşitli kurum ve kuruluşların düzenlemiş olduğu konserlerde sahne almaktadır ve bir çok ulusal Radyo ve Televizyonlarda Konuk sanatçı olarak albümlerinden eserler seslendirmektedir.
Şuan Hollanda da ikamet etmekte…

Yorum yapın