Jetpack İlgili Konular Görünmeme Nasıl düzeltilir?

Jetpack İlgili Konular Görünmeme Nasıl düzeltilir?

Jetpack, pek çok seçeneğe sahip en iyi eklentidir. Bugüne kadar hep kullanmaya çalıştım. Fakat bazı hosting değişimleri sonucunda yasaklanması sebebiyle de kaldırmak zorunda kaldım. Neyse ki şimdiki hostingimde Jetpack izinli olduğu için tekrar kurdum.

En çok sevdiğim özelliklerden biri de güçlü bir İlgili Konular seçeneğinin olmasıdır. Fakat son Jetpack’e İlgili Konular seçeneğini yüklediğim halde sitede gösteremedim. Jetpack destek bölümünü kontrol ettiğimde bu konudan mustarip bir çok kişi olduğunu gördüm. Verilen cevapların çoğunda se Jetpack ile yetkili bağlanıp çözümlüyorlar.

Her neyse ben destek ile bağlantı kurmadan önce kendim bir şeyler yapmak istediğim için aşağıdaki işlemleri uygulayarak sorunu çözebildim.

  • Jetpack ile ilgili konular bölümünü etkinleştirdim. Bu arada Jetpack Benzer Yazılar olarak çeviri yapmış.Jetpack İlgili Konular Görünmeme Nasıl düzeltilir?
  • Sonrasında önbelleği temizledim. Kontrol ettiğimde hala görünmediğini fark edince Tema canlı önizleme kısmından kontrol ettim. Burada gayet güzel çalışıyordu. Bu durumda Veri Senkronizasyonu eksik olduğunu anladım.
  • https://wordpress.com/settings/manage-connection linki ile Senkronizasyon bölümünü açtım.
  • Manuel olarak bir eşitleme başlatabilirsiniz diye yazan bağlantıya tıklayarak Veri Senkronizasyonunu başlattım.Jetpack İlgili Konular Görünmeme Nasıl düzeltilir?
  •  İşlem bittiğinde İlgili Yazılar artık sitede göründü. Umarım sizlerde  bu şekilde çözebilirsiniz.

Yorum yapın

Kerim Usta sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin