Hotmail Gelen Kutunuzu Süpür ile Temizleyin


En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 30 Ekim 2019 Kerim Usta

Belirli kişiden veya işletmeden saklamak istediğiniz e-posta alıyorsanız, bunları gelen kutunuzdan başka bir klasöre taşıyabilirsiniz.

Gelen kutunuzda sadece bir ileti seçin, Süpür’ü ve ardından Tümünü Taşı’yı tıklatın. Bir sonraki ekranda iletileri taşımak istediğiniz klasörü seçin.

İsterseniz Gelecekteki iletileri de taşı onay kutusunu işaretleyin. Hotmail, söz konusu gönderenden gelen kutunuza gelen tüm iletileri sizin için otomatik olarak dosyalar.

Silmek için süpürme

Ayrıca Süpür özelliğini çok uzun zaman önce kaydolduğunuz ve artık okumak istemediğiniz bültenler gibi istemediğiniz iletileri otomatik olarak silmek için kullanabilirsiniz.

İletiyi seçip Süpür’ü ve ardından Tümünü sil’i tıklatın. Söz konusu e-posta adresinden gelen tüm yeni iletileri silmek isterseniz, bir sonraki ekranda Gelecekteki iletileri de engelle onay kutusunu seçin.

Bir gönderenden gelen tüm e-postaları silin ve ileride gelecek iletileri engelleyin

Tümünü sil’i tıklattığınızda işleminiz tamamlanır. Hotmail, söz konusu kişi veya şirketten gelen tüm e-postaları otomatik olarak siler ve gelecekteki iletileri engellemek isterseniz, tüm yeni gelen iletiler de engellenir.

Süpür özelliğini zamanlama
Süpür özelliğini e-posta kurallarını ayarlamak için de kullanabilirsiniz. İleti seçip Süpür’ü tıklatın ve ardından Temizlemeyi zamanla’yı tıklatın. Söz konusu gönderenin iletileri için ne yapacağınıza karar verip Tamam’ı tıklatın. Hotmail geri kalan işlemleri otomatik olarak gerçekleştirir.

Gelen kutunuzu dilediğinizde temizleyin

Gelen kutunuz istenmeyen e-postalarla mı doluyor? Hotmail, belirli bir gönderenden gelen geçmiş ve gelecek e-postaları birkaç tıklamayla silmenizi kolaylaştırıyor:
İstenmeyen bir e-posta seçin”Süpür” menüsünü açıp “Tümünü sil…” seçeneğini belirleyin Gelecek iletileri de engelle” kutusunu işaretleyip onaylayın E-posta hesaplarınızı hemen süpürmeye başlamak için tıklayın

Konuyu Paylaş
Avatar

Yazar Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir