Güncelleme Denemesi Başarısız Oldu Uyarısı

Güncelleme Denemesi Başarısız Oldu Uyarısı
Wordpress otomatik güncelleme denemesi sonucunda bazen “Güncelleme Denemesi Başarısız Oldu” yazısı yönetim panelinde uyarı olarak karşınıza çıkar.  WordPress sürümünü kontrol ettiğinizde güncel olduğunu görürseniz bunu bir hata olarak değerlendirebiliriz. Şimdi bu uyarıyı nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağım.

Sizi rahatsız etmiyorsa bu uyarıyı görmemezlikten gelebilir ve bir sonraki güncellemeye kadar bekleyebilirsiniz. Bir sonraki güncellemede otomatik olarak silinecektir.

Hatanın uyarısını görmek istemiyor ve derhal kurtulayım diyorsanız aşağıdaki işlemi uygulayınız.

  • FTP ile sitenize bağlanınız.
  • Kök dizinde .maintenance adlı dosyayı bulup siliniz. Güvenli olsun diye düşünüyorsanız önce indirip sonra siliniz.
  • Yönetim panelinizden kontrol ettiğinizde uyarının kalktığını göreceksiniz. Aslında bu dosya normalde güncelleme sırasında oluşturulup , güncelleme sonunda otomatik olarak kaldırılıyor. Fakat bir şekilde silinemediği zaman doğal olarak bu uyarıyı WordPress verir.

Son olarak eğer  ” WordPress bakım dolayısıyla site uygun değil “gibi bir hata almışsanız yine aynı önceki belirttiğim gibi kök dizinde .maintenance adlı dosyayı bulup siliniz. Fakat .maintenance dosyasını FTP de görmüyorsanız güncellemenin hala sürdüğü anlamını düşünmeniz gerekir. Bu durumda güncellemenin bitmesini bekleyiniz.

Yorum yapın

Kerim Usta sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et