Facebook Etiket Ayarları

Yayım tarihi

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 3 Ocak 2021 Kerim Usta

Bir çok kişi facebook spam ve virüsler  kendi grubundaki arkadaşları istenilmeyen bir şekilde etiketliyor.Bu etiketlenme ise zaman tünelinde herkes tarafından görülüyor.Bunun sonucu olarak habersiz etiketlenen kişi bir özür mesajı ile arkadaşlarından özür diliyor.Buna benzer neler neler…

Oysa ki  facebook’ta bu işler için ayarlar her zaman mevcuttur.Bu ayarları bilenlerin bundan sonrasını okumasına gerek yoktur.Bilmeyenler ise lütfen yazıyı okumaya devam ediniz.Yapacağınız bu ayarlar sayesinde bir arkadaşınız sizi istemediğiniz bir şekilde etiketlemiş olsa dahi sizin onayınız olmazsa yayımlanamayacak…İsteği dışında etiketleme yapan  arkadaşınızı arayarak uyarabilirsiniz.Ayrıca sizin kendinize özel zaman tünelinize sizden habersiz paylaşımıda nasıl engelleyeceğinizi tarif edeceğim.

Öncelikle zaman tünelimizi  korumaya alalım.İlk önce ayarlara  gitmemiz gerekir.Aşağıdaki resimde ayarların yeri ok işareti ile belirtilmiştir.

Facebook Etiket Ayarları

Şimdi sıra “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları”nı bularak kişiselleştirmeye geldi.Sağ tarafta bulunan Zaman tüneline “Zaman tünelime kimler bir şey ekleyebilir?” sorusunu “Sadece Ben” olarak ayarlayınız.Bunun için önce “Düzenle “‘ye tıklıyoruz.

Facebook Etiket Ayarları

Açılan sayfada “arkadaşlar” veya “sadece ben” seçenekleri mevcuttur.Sadece ben işaretliyse herhangi bir şey yapmanıza gerk yok…Fakat arkadaşlar işaretliyse bu seçeneği sadece ben olarak işaretleyiniz.

Facebook Etiket Ayarları

Buraya kadar zaman tünelimizde kimlerin paylaşımda bulunabileceğini sadece ben işaretliyerek sınırlandırdık.Böylece sizin zaman tünelinizi sizden başka kimse kontrol edememiş olur.

Facebook Etiket Ayarları

Şimdi sıra etiketleme  işine geldi. “Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler zaman tünelinde görünmeden önce onayına sunulsun mu?” sorusuna daha önceden yaptığımız gibi “düzenle” ye tıklayarak   “açık” olarak işaretleyiniz.Böylece etiketlenme yayımlanmadan önce facebook sizin onayınızı alacaktır.

Kerim Usta Yayımladı.

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir