Facebook Api Key ve Uygulama Parolası

Yayım tarihi:

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 20 Ekim 2019 Kerim Usta

Facebook beğen veya gönder uygulamalarını sitenizde yapabilmeniz için Api key ve Api Secret uygulamasına ihtiyacınız vardır.Bunlar bir nevi size ait parolalardır.Siteniz için facebook Api Anahtarı ( Api Key) ve Uygulama Parolası (Api Secret) nasıl oluşturulur?

* Facebook hesabınızla giriş yapınız.
* Buraya Tıklayınız.
* Yeni uygulama oluşturun.(create New App)
* Aşağıdaki gibi site name yazan yere sitenizin ismini yazınız.Örnek. www.siteniz.com için “siteniz” yazabilirsiniz.Site bağlantısı kısmına sitenizin tam adresini yazınız.Dikkat edeceğiniz nokta ise link sonuna “/” karakterini ilave etmelisiniz.
* Güvenlik kelimesini girerek devam ediniz.
* Aşağıda gösterildiği site bilgilerini doldurun.

Kaydettikten sonra api key ve secret key artık görülebilir.Har zaman Buraya tıklayarak bilgilerinizi düzenleme veya api keylerinize bakabilirsiniz.

 

Kerim Usta tarafından

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

2 yorum

  1. merhaba kerim bey, benim bu konuda yardıma ihtiyacım var. facebookda bir uygulamam vardı. uygulama ayarları ile oynarken yanlışlıkla api secret kısmını resetledim ve uygulamam açılmamaya başladı. uygulamama girmek istediğimde app list diye bir sayfa açılıyor orada facebookdaki diğer uygulamaların listesi çıkıyor. uygulamamı geri getirebilmek için ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir