Yüreğimden Aşk Makamında Ezgiler


En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 16 Şubat 2019 Kerim Usta

Yüreğimden Aşk Makamında Ezgiler
Dinle Bak Ney Ne diyor…?
Hamuş Oldum, Yüreğim Liğme Liğme,
Biçareyim Ey Yâr….
Sensizlik Yüreğimi Yakıyor, Her Gün Şiddetlenen Aleviyle. Çırpınan Şu Kalbimin Üzerine Bütün Yağmurlar Yağsa, Söndüremez Sensizliği…
Bi Çareyim Ey Yâr..
Gelişin Yıldızları Bile Kıskandıracak Cinstendir. Gel Gönlümün Mihmandarı, Gel Ki ;Gör Halimi, Susuz Çorak Toprağa Döndü Hamuşun. Su Ver Yüreğime Çelikleşsin, Kırılmasın Her Yangında. Gel Gözümün Nuru. Sen Bir Şiirsin Sonu Yazılmamış, Gel Satırlarıma Bitsin Bu Şiir..
Biçareyim Ey Yâr….
Dinle Bak Ney Ne Diyor….?
Sen Yaşam Kaynağı, Dertlerin Dermanı, Gönlümün Fermanı Gel. Baktığım Her Yerde İsmin Var…! Duraktaki Bankta, Ağaçtaki Yaprakta, Arıların Balında, Çaresiz Gönüllerde Hep Senin Adın Var.
Biçareyim Ey Yâr….

Ey Canıma Canlar Katan Sevgili, Bir Görsem Ne Çıkar, İçsem Ölümsüzlük Şerbetini. Bir Baksan Bana, Ruhumun Derinliklerine, Aşkın Bağladığı Elim Ayağım Çözülürdü Beni Kurtarırdı. Boynumu Uzatırdım Sana Ey Sevgili, Kes Kılıçla, Dinerdi Yaram, Acılarım. Çünkü Çok Acıydı Hayat Sensiz, Manasız, Tatsız.
Biçareyim Ey Yâr……
Git Sevda, “Senden Bana Bulaşırsa Bu Aşk” Diye Korkarmısın Yoksa Ey Sevgili.
Bilirsin Sende Ölüm Bana Daha Yakın Senden. Çünkü Ayrılık Daha Zor Kurbanım. Sen Benim Canımsın, Ben Cansız Nasıl Yaşarım. Gönlümde Birtek Sen Varsın, Başkası Benim İçin Taş Ve Topraktan İbarettir.
Biçareyim Ey Yâr……
Yüreğim Delik Deşik Ben Ney’im Ey Yâr. Bütün Sesler Seni Söyler, Seni Üfler Kulağıma, Duymazsın Belkide, Ama Sende Bilirsin Kavuşamayacağımızı. Gel Ey Sevgili, Sen Anlat Ben İnleyeyim Ney Gibi, Şunu Bil ki ;Seni Yaralı Bir Yürekle Bekliyorum. Ya Gel Merhem Ol, Ya Sende Hamuş Ol. Sende Bilirsin Ey Sevgili Her Yürek Taşıyamaz Bu Ateşi. Su Ateşi Söndürür Lâkin Marifet İkisini Bir arada Tutabilmektir. Bunu Ancak Sen Bilirsin Ey Sevgili.
Biçareyim Ey Yâr…..
Sana Vereceğim Tek Hediye Yüreğimdir.
Neyden Aşk Makamında Ezgiler Dinlediniz.

Ergün Küçüktopcu

Yönetici
kerimusta.com

Konuyu Paylaş
Avatar

Yazar Ergunca

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir