Yetiş İmdadımıza!-Ergün Küçüktopçu

Yetiş İmdadımıza!-Ergün Küçüktopçu

Yetiş İmdadımıza!

Esselamu aleyküm ve rahmetullah
Değerli Kardeşlerim,
Yetiş İmdadımıza diyorum. Yetiş ya rasulallah, Yetiş ya Ali. Bir yılın bitimi, bir yılın başlangıcı o kadar şeylere malum oldu inanamazsınız. Ama hep dediğimiz gibi insanoğlu kaderini yaşar. Bu gün sizlerle Fethi mübin, bir hasret, bir kavuşma, bir bitim belkide bir başlangıcın ilahi zuhrunun tecellisinden bahsetmek istiyorum dostlar.

Büyük fetih, Bundan 1386 yıl önceydi .Mekke nasıl fethedildi, nasıl zorluklar yaşandı. Yeryüzünde tevhidin timsâli ilk mâbed olan Kâbe’nin bulunduğu şe­hir… O Kâbe ki “Çok mübarek ve âlemlere hidayet olan Beyt’tir. ”Mübare­kiyeti ve hidayete vesile oluşu Tevhid-i İlâhî’nin mücessem bir delili olmasın­dan ileri gelmektedir. Kalplerden geçeni Allahuazimüşan biliyordu. Cenabı Mevla’m Rasulü kibriya efendimizin gönlünden geçen arzuyu bilip ona tahhakkuk ettirecekti. Bunun müjdesini önceden vermişti.

Peygamber efendimiz bunu bildiği için büyük fetihe hazırlandı. Ve Mekke. Dört koldan bir giriş yapıldı. Peygamber Efendimiz, kumandalara şu emri verdi: “Size karşı konulmadıkça, size saldırılmadıkça, hiç kimseyle çar­pış­maya girmeyeceksiniz, hiç kimseyi öldürmeyeceksiniz!”

İşte islamın Mimandarı Mekkedeydi.İslamın karşısında uzun yıllar duran Ebu Süfyan bile müslüman olmuştu. İslam ordusu, Peygamber Efendimizin emri gereğince hiç kimseye kılıç kal­dırmadan edep ve hürmet içinde Mekke’ye dalga dalga giriyordu. Efendimiz Kabedeki putları yerle yeksan etti. Evet dostlarım büyük bir fetihti ve kimsenin burnu kanamadan gerçekleşti.

Evet dostlarım böyle bir fetih oldu. Lakin günümüzde hal böyle değil tabiki. Nekadar tasvir etmezsek te yapılan eğlenceleri, İstanbul’da bir gece kulübünde kanlı baskın. Yine Ülkemize yapılan bir saldırı. Kirli elleriyle şer odakları yine yapacağını yaptı. Lanetliyoruz Rabbim kimsenin canını kimseden almasını emretmemiştir. Üzgünüz hala Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlardan sıkıldık artık.

Dostlarım, geçtiğimiz yıl onlarca şehit verdik. İnşallah bu yılda onların intikamlarını alırız. Yetiş imdadımıza Allah’ım. Masumların canlarının bu kadar ucuz alınması hiçte insanlığa sığacak bir davranış değil. Peki soruyoruz…? Alacaklarınızı tahsil ettiniz mi..? Karşılığını alabildiniz mi…? Yada kana doydunuz mu…? Hiç kimse kusura bakmasın böyle nizam olmaz. İslam bunu söylemez. Korkun ki o yüce mahkemeden O Allah o mahkemenin tek hakimidir.
Değerli arkadaşlarım, her zaman dua içersinde olalım. Böyle işlere meydan vermiyelim. Ve herzaman teyakkuzda olalım. Allah’ım ülkemizin güçlenmesini engelleyen tüm iç ve dış hainlerden kurtar bizi, görüyoruz biliyoruz bu düşmanları, ancak sen görmediklerimizden ve bilmediklerimizden de bizi koru ya rabbi. Ey Rabbimiz..! İslamı, Kur’an’ımızı, namusumuzu, iffetimizi, ordumuzu, yurdumuzu muhafaza eyle.

Dinimize yardım edenleri iki cihanda aziz eyle, her türlü hizmetlerinde muvaffak eyle Ya Rabbi! Senin yolundan, Kur’an yolundan, İslam’ın yolundan bizleri ayırma Ya Rabbi! Allah’ım! Biz yoktuk, sen var ettin, varlığından haberdar ettin. Aşkınla gönlümüzü bîkarar ettin. İnayetine sığındık kapına geldik, hidayetine sığındık lütfuna geldik. Kulluk edemedik affına geldik. Şaşırtma bizi doğruya ilet. Neşe’ni duyur, hakikati öğret. Sen duyurmazsan biz duyamayız, sen söyletmezsen biz söyleyemeyiz. Sen sevdirmezsen biz sevemeyiz.
Dünyada ölümsüzlüğün ifadesi olarak buyurduğun şerefe erenlerden olabilmeyi, olanları takdir edebilmeyi ve onların emanetlerini sahiplenebilmeyi bizlere de nasip eyle Allah’ım!
Mekkenin fethi mübarek olsun. Selam ve Dua ile Allaha emanet olun Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun.

Ergün KÜÇÜKTOPCU
Kerimusta.com

“Yetiş İmdadımıza!-Ergün Küçüktopçu” üzerine 2 yorum

Yorum yapın