Yabancı Dil Windows 8 Nasıl Türkçe Yapılır?

Yayım tarihi

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 16 Ekim 2019 Kerim Usta

Yurt dışından alınan veya hediye getirilen windows 8’iniz var ve yabancı dille lisanslı ise lisansını bozmadan Türkçe yapabilirsiniz.Bunun için herhangi bir Türkçe yama falan indirmeye kalkmayınız.Bu hem güvenliğinizi etkiler hemde heryeri Türkçe olmaz.Güvenli yamalarda vardır ama bütün bunlara gerek yok…

* Bilgisayarımızı açtığımızda karşımıza gelen Masaüstü maalesef windows 8’de yok…Ekranda desktop veya Türkçe adıyla masaüstü simgesi var. Ona tıklayarak masaüstümüze kavuşuyoruz.
* Masaüstünü bulduktan sonra derin bir oh çekiyoruz. Mausunuzu sağ üst köşeye  götürerek  denetim masasını açınız.Bulamamış iseniz aynı yerde aramaya control panel yazıp aratınız.
* Dil seçenek dosyasını tıklayınız.Her dile göre değişir ama ingilizce language dir.
* Ayarları yani options’ı açınız.
* Burada mevcut dil seçeneğini göreceksiniz.Türkçe dilinde seçenek varsa zaten bir üste taşıyarak aktif ediniz.Üstte taşıma dil dosyalarının üzerinde bulunmaktadır.Türkçe yoksa ekle var dil seçeneğinin üzerinde…Ekle dediğinizde bir sürü dil seçenekleri karşınıza çıkacaktır.Türkçeyi seçerek ekleyiniz.
* Artık windows 8 otomatik olarak size işletim sistemine göre olan dil dosyasını indirmeye başlayacaktır.Bu internet hızınıza göre 10-30 dakika içinde iner.
* Aynı pencerede ise dil dosyasını yüklemeye devam eder.
* Bu işlem bitince Türkçe dil dosyasını üstteki seçeneklerle bir üste taşımanız gerekecek…
* Bilgisayarınızı tekrar açıp kapattığınızda artık kendi dilinizde olması gerekir…
* Ben bu şekilde Almancayı Türkçeye çevirdim.Siz istediğiniz bir dile çevirin artık :)

Kerim Usta Yayımladı.

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir