Windows Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor Hatası ve Çözümü


En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 24 Kasım 2014 Kerim Usta

Görev çubuğun windows bayrağı üzerinde çarpı şeklinde hata işareti alınca bayrağa sağ tıklayarak  Güvenlik Merkezini Aç‘ dediğimde  “Güvenlik Merkezi hizmeti kapatıldı” uyarısı geldi.Altında bulunan  Şimdi aç‘a tıkladığımda ise“Güvenlik Merkezi hizmeti başlatılamıyor.” uyarısını aldım.Masaüstü bilgisayarımda bu kapatma işlemini ne zaman gerçekleştirdiğimi düşündüm ama hatırlayamadım.Sanırım bir virüs veya ajan programı  bu işi yaptı.Gerçi sistemimde taramalarda böyle bir durum gözükmüyor. Büyük bir ihtimalle zararlı hemen kaldırıldı ama sisteme o esnada bu namussuzluğu yaptı gitti.Her neyse  görevimiz hatayı gidermek

Öncelikle işletim sistemimin windows 7  olduğunu belirteyim.Çözümlemek için microsoft bilgilerinden yaralandım.Bu iş için hizmetler kısmını açmamız gerekiyor.

Windows Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor Hatası ve Çözümü
Windows başlat menüsü arama kısmına hizmetler yazıp aratınız. Karşımıza çıkan pencerenin sol tarafında hizmetler,sağ tarafta ise dişli şeklinde hizmet ayrıntıları bulunmaktadırlar.Bunların içinden “Güvenlik Merkezi” ni bulmak için biraz aşağılara doğru ininiz. “Güvenlik Merkezi”bulunca sağ tıklayarak özelliklere girmeniz gerekir.Şimdi karşımıza “güvenlik merkezi özellikleri” penceresi gelecektir.Genel sekmesinde “Otomatik (Gecikmeli Başlatma) “seçeneğini aktifleştirip “başlat” düğmesine tıklayınız.

Bende hata artık gözükmedi.İnşallah sizinkinde de gözükmez.

 

 

Konuyu Paylaş
Avatar

Yazar Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

“Windows Güvenlik Merkezi Hizmeti Başlatılamıyor Hatası ve Çözümü” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir