Windows 10 Mağaza 0x00000194 Hatası


En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 15 Mayıs 2020 Kerim Usta

Windows 10 Mağaza 0x00000194 Hatası

Windows 10 mağazada oturum açık iken radyo programı indirerek deneme yaptım ama hoşuma gitmeyince kaldırdım.Buraya kadar her şey normal iken Paint 3D uygulaması indirmeye çalıştığımda “0x00000194” koduyla hata verdi. İşte “bu hatayı microsoft’a bildirin” gibisinden uyarı yazısı geldi.Belki geçicidir diyerek bir kaç defa daha denedim ama işe yaramadı.Başka uygulamaları da denedim ama yine aynı hatayı vermeye devam etti.Bunun üzerine windows 10 destek bölümüne baktım.Reset ile bu çözülebileceğine dair yanıtlar görünce reset atmaya karar verdim.

Windows+R tuşlarına birlikte basarak “Çalıştır” komutunu devreye aldım.Pencereye WSReset.exe komutunu vererek Windows 10 mağazayı resetledim.Kısa bir beklemeden sonra mağaza tekrar açıldı.Bir önceki Paint 3D uygulamasını tekrar denedim.Sonuç olarak yine çalışmadı.Bunun üzerine bilgisayarımı  kapatıp açarak tekrar deneme yaptım ama sonuç yine hüsrandı.

Windows yardımda mağazayı silip tekrar aktif etmeyi anlatmışlar ama bunu deneyenlerden de olumsuz dönüşleri görünce hiç deneme yapmasam daha iyi diye düşündüm.

Yatmadan önce son kez mağazayı açtım.Oturum açık vaziyette görünce oturumu kapattım.Oturum kapalı halde tekrar  Paint 3D uygulamasını denediğimde hata vermeden program açıldı.

Biliyorum bu bir çözüm değil ama benim gibi anlık geçici çözüm arayanlar adına bu durumu paylaşmaya karar verdim.İleri tarihlerde güncellemelerle bu işi ilerde halledeceklerdir.

Konuyu Paylaş
Avatar

Yazar Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

“Windows 10 Mağaza 0x00000194 Hatası” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir