Salâvat Bilinçli Olmalıdır

Yayım tarihi

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 30 Mart 2021 Kerim Usta

Salâvat Bilinçli Olmalı

ÇOK ÖNEMLİ BİR UYARI!

Eûzu billahi min’eş-şeytanir’racim… BismillahirRahmânirRahîm,

Değerli kardeşlerim, son yıllarda sanal medyada Hz. Peygamber’e (as) şu kadar salevat getirilmesi, şu kadar Yasin, Tebareke okunması hatta hatimler edilmesi şeklinde kampanyalar düzenlenmektedir.

İyi niyetle de olsa, bu tür gayretler, bizleri yanlış bir din anlayışına sürüklemektedir.

Allah’a ve Rasulüne olan sevgimiz, İslam davasına sahip çıkmamız, bu tür gayretlerle değil, Yüce Kitabımızın ahkamına ve Sevgili Peygamberinizin ahlakına sarılarak gerçekleşir.

Allah’ın emir ve yasaklarına, Rasülünün sünnetlerine uyarak gerçekleşir.Dava, dilde kalan dua ile değil, eyleme ve davranışlara dönüşen çabalarla kazanılır.

Sahabe ve Selef alimlerimiz, fetihleri ve zaferleri oturdukları yerden yüzlerce binlerce dua ve salevat ile değil, bizzat mallarını ve canlarını ortaya koyarak kazandılar.

Sizi, bu hususta asılsız çağrılara değil, Allah ve Rasul’ünün hayat veren gerçek yoluna; Kitaba ve Sünnete davet ediyorum.

Bizler, Kur’an ve Sünnetleri yaşadık da bu yetersiz mi kaldı? Ortada 14 asırdır yaşanan bir İslâm var iken, işimiz bu tür bid’at ve hurafelere mi kaldı?(Rasûlullah A.S. ve Ashab hiç bir zaman oturdukları yerden tesbih çekerek veya sadece fetih sureleri okuyarak başarılı olmadı.

Bedir’de saha da, Hendek’te mücadele de, Mekke’de yollar da idi. Tabii ki bununla birlikte duâ ‘da ediyordu.
Yani önce fiiliyyat. Ve yine Hz Musa Firavuna karşı durduğu için Kızıldeniz kıyısındaydı.

ABD, İSRAİL, RUSYA savaşsın. Silah üretsin biz ise kılımızı kıpırtmadan sadece okuyalım. Böyle zafer olmaz. Allah’ın vaadı duâ’yı fiiliyata dökmeyenlere değildir.

Peki kim küfre karşı çıkacak? Kim vatanını koruyacak? Kim şehadete koşmadan bu vatanı savunacak? Fatih, istanbulu fetih suresi okuyarak değil, fetih suresiyle amel ederek fethetti. Bizim Oturduğumuz yerden okumamız ancak küfrün zaferi olur. Lütfen bu tür asılsız kampanyalara iltifat etmeyin

Kaynak;
Din işleri yüksek Kurulu üyesi Prof. Dr. Bünyamin ERUL

Ergunca Yayımladı.

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir