Robert Kenzinin Müslüman Oluşu

Robert Kenzinin Müslüman Oluşu

İsviçreli bilim adamı Müslümanlığını ilan etti

İslamı seçmesindeki sebep:
Termal bir kamera ile abdest alan Müslümanları çevreleyen Nurani hare’yi gördükten sonra, Muslümanların yeryüzünde yaşayıp hareket eden en temiz en hijyenik (taharetli) Kişiler olduğunu tespit etti.
63 yaşındaki bilim adamı termal(ısı ve ışın belirleyen) Kamerasıyla Abdestli Müslümanların vücudundan yayılan,onu çevreleyen ısıyı ve ışını tespit için çekim yapıyordu.

Bu hareler yedi kattan oluşmaktaydı. İlk önce kırmızı hare… Kırmızı hare sürekli insanı çevrelerse insanda güven hissini ve huzuru temin ediyordu. Buna delil olarak Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellemin:
Kul abdest aldığında günahları iki gözünün arasından çıkar, iki kulağının arasından çıkar, iki elinin arasından çıkar, iki ayağının arasından çıkar abdestten sonra oturduğunda Bağışlanmış olarak oturur.” Bağışlanmış demek yani güvendedir anlamına gelir.

Robert kenzi bu araştırmasını avrupada 50 bin kişi üzerinde uygulamıştır. 50 bin kişide bu ışın ve sıcaklığı ölçmüş… (ayrıca bu ışınlar hastalığı teşhiste kullanılan bir metodtur)
Bu hareyi göremediği bölgelerde hastalık olduğunu belirlemekteydi 50 bin kişide bazı bölgelerde görülmeyen harelerin belkide normal olduğuna kanaat getirmişken kendisine nijeryadan önemli bir işadamı hastalığı yüzünden müracaat edince kanısı değişti

Bu kişinin vücudunda ışın hareleri eşit orandaydı. Kendisiyle sohbet etmek icin tercüman ararken cok iyi ingilizce konuştuğunu farketti Adam kendisinde abdest aldıktan sonra harelerin tam görülüp gorülmediğini sorduğunda evet cevabını aldı ve şöyle dedi:

Ben abdest almadan hareket etmem çünkü abdest Müminin kalkanı gibidir dedi
Bunun üzerine bilim adamı bu termal kamerada kendisini tespit etmek istedi. Abdestin düzenini bilmeksizin oylesine gördüklerini uyguladı ışın hareleri tam eşit değildi. Müslüman birisinden kendisine İslami usüle göre abdest almayı öğretmesini istedi. Ve harelerin tamamını düzenli olarak tespit etti

Bunu bir çok kiside 37 kez tekrarladı. Hareleri eksiksiz hepsinde tespit etti. Üstelik bu kişiler Müslüman değillerdi.

Robert kenzi bu araştırmasindan sonra Müslüman oldu 67 yaşında Kur’anı Kerim’i ezberledi
Ve bu cihazına “İmanı ölçen cihaz“adını verdi.

Hastalarına bundan sonra sakinlestirici olarak İslami usülde abdesti reçete verdi. Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem:
– “Benim Ümmetim kiyamet gününde el ve ayaklarının(abdest uzuvları) Nurundan tanınır kim bunun kendisinde bulunmasını isterse ona devam etsin
Abdestin etkisi vücudu nurani hareler şeklinde çevreler. Sizleri Müslüman olarak yarattığı için Rabbinize ne kadar şükretseniz az’dır.

Bir başka mucizede 14 asır sonra keşfedilmiş Subhan Allah Resulullaha Salavat (Allahumme Salli ve Sellim ve Barik âla nebiyyina Muhammed)
Muhteşem bir bilgi:
İnsan vücudu bir depo gibidir neşe acı ve hüzün hepsi birarada bulunmaktadır. Göz bir kusursuz bir kamera gibidir her gördüğünü kaydeder faydalı veya zararlı herşeyi kaydeder. Yaşadığı olumsuzluklar uykusunda kabus gibi şeyler gosterir insana…

Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem bizlere uykudan önce bolca İstiğfarda bulunmamızı emretmiştir. Bunun ilmi araştırması sonucunda :
İstiğfar sırasında dil üst dişlerin ardına değdiğinde Hipofiz bezine değer. Hipofiz bezi başın üst bölümünde yer alır. Görevi hücreleri kötü düşüncelerden,vesveseden,kahredici duygulardan,evhamdan(endişe) arındırır. Olumlu duygulara sevkeder,vücudu oksidanlardan temizler tüm bedene oksijene doyurur.

İblis Allah (Azze ve Celle’ye)
Senin izzeti ve Celaline yemin ederimki kullarını saptıracağım
Allahu Teâla’da:
İzzetim ve Celâlime yemin olsun ki Onlar istiğfar ettikçe bende onları bağışlayacağım“buyurur

Çokça İstiğfarda bulununuz
(Allahım bu tebliğimi bana, anne ve babama,bunu okuyan ve paylaşan,insanlara fayda sağlayacak ilme yönlendiren
kardeşlerime sadaka_i cariye (ardı kesilmeyen ,devam ettikçe fayda sağlayacak amel)eyle
Amin …

“Robert Kenzinin Müslüman Oluşu” üzerine 3 yorum

  1. Hiç duymadığımız islam-bilim ilişkileri.. Çok faydalı yazılarınız var. Ellerinize sağlık..

    Cevapla

Yorum yapın