Mozilla Firefox’dan 22find Nasıl Kaldırılır? (2013)


Son Güncelleme Zamanı:

Mozilla Firefox’dan 22 find kaldırmak için aşağıdaki yolu takip ediniz.

* Program ekle kaldır’ı kontrol ediniz. 22find ve desk365  varsa kaldırınız.
* Firefox’u açın ve seçeneklere gidin.
* 22 find yazıl giriş sayfasını silin ve kaydedip çıkınız.
* Daha sonra Araçlar->eklentiler  açın ve 22 find varsa kaldırın.
* Şimdi sıra arama motorlarından kaldırmaya geldi.Arama çubuğunda arama motor simgesi yanında küçük bir ok var.Tıklayın.
* Karşınıza arama motorları gelecek …En altında ise arama motorlarını yönet yazısına tıklayınız.
* 22 find arama motorunu kaldırınz.
* Son olarak mozilla  kısayol üzerine sağ tıklayınız.Özelliklere baktığınızda “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” sonrasında olan http:/www.22find.com yazısını siliniz.Sadece kısayol hedefinde  “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe” kaldığına emin olduktan sonra tamam deyip kısayolunuzu da ayarlayınız.
* Geçmiş olsun 🙂

Not:Ben üstte anlattıklarımla kurtuldum ama hala açılışta 22find geliyorsa yukarıda anlattıklarım haricinde  ilave olarak aşağıdaki yazdıklarımı uygulayınız.

* Yeni sekme yapınız.
* Çıkan sekmenin adres çubuğuna  about:config yazınız.Bu gizli ayarlara girmenizi sağlayacak…
* Bir uyarı gelecek…Garanti kapsamından çıkabilirsiniz falan…”Bu uyarıyı bir sonraki sefer göster” seçeneğini seçip “söz veriyorum dikkatli olacağım”deyiniz.
* Karşınıza bir sürü ince ayar çıkacak…Çok fazla karıştırmamak için arama kısmına  keyword.URL yazınız.
* Bulunca sağ tıklayarak “değerini değiştir” deyiniz.Buraya kullanmak isteğiniz  adresi yazınız.İsterseniz boş bırakabilirsiniz veya varsayılan Arama Motorunun Google olmasını   https://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=   yazarak yapabilirsiniz.
* Tekrar açılışta gelip gelmediğini kontrol ediniz.

Diğer Tarayıcılar İçinse  Aşağıdaki Konularımıza Tıklayınız.
* İnternet Explorer’den 22find Nasıl Kaldırılır?
* Google Chrome’den 22find Nasıl Kaldırılır?

Yazar Kerim Usta

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

“Mozilla Firefox’dan 22find Nasıl Kaldırılır? (2013)” için 28 yanıt

Tamam.Bizim anlattığımız firefox içindi…
İnternet explorer için aşağıdaki yolu izleyiniz.
1-)Araçlar=>İnternet seçeneklerini tıklayınız.Genel sekmesinde bulunan http://www.find22.com‘u siliniz. Pencereyi kapatınız.
2-)Araçlar=>Eklentileri yönet’e tıklayınız.Araç çubukları ve uzantılarında bulunan 22find yazılı her ne varsa üzerine mausla işaretleyip altta kapat düğmesine basınız.Pencereyi kapatınız.
3-)Masaüstünde bulunan internet explorer simgesi kısa yolu üzerine gelip sağ tıklayarak özelliklere giriniz.
4-)”C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” sonrasında bulunan http:/www.22find.com yazısını siliniz.Geriye sadece “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yazısı kalacak…
Kolay gelsin serpil hanım.Durumdan haberdar ediniz.

Hepsini silerseniz.mozillanın kullanmış olduğu ayarları bozmuş olursunuz.Bu durumda ise telaşlanmayın ve mozilla firefoxu kaldırıp tekrar kurunuz.Yerimlerini bu işlemden önce yedekleyiniz.Ayrıca kullanmış olduğunuz eklentileri bir kenara yazınız.Bu sadece tekrar kurduğunuzda alışkın olduğunuz firefoxa dönmeniz içindir.Yerimini yedeklemez ve eklentileri bir kenara not etmezseniz standart kendi kurulumunu yapar.Problem yok…

Programın calışmasını engelleyemedim Kerim Bey hiçbir yerde kayıt görünmüyor ama explorer da 22fınd web sitesi portalı olarak açılıyor.Ayrıca sizin gösterdiğiniz yöntemle ilgili şüphem yok ben birşeyi eksik yada yanlış yapıyorum sadece…

Serpil Hanım internet explorer mi kullanıyorsunuz firefoxmu?Bu arada bilgi maksadıyla size deneyip yayımladığımı söyledim.Umarım yanlış anlamamşsınızdır.

Serpil hanım ben sildiğim için konuyu yayımladım.Zaten başıma gelenleri önce gidermeye çalışır, sonra yayımlarım.Programı mı silemediniz yoksa başlangıçta çalışmasınımı engelleyemediniz?
Bu arada regedit yani kayıt defterlerinede bakınız.22find arayıp siliniz.

+ Belirtmek istedim. 22find yasaklamıştım cafe programından anamakınada da yasaklı site girildi 22find diye uyarı veriyor birde goplayer.cc yide yasak girildi diyor beraberinde 🙂

İp leri engellememe ragmen ne kadar site varsa verdiginiz ip lerdeki exeleride cafeplus programından engelledim bu sefer birşey kuramıyor desk365 felan ama yinede masaüstüne 22find kısayol atıyor ve anasayfaları degistiriyor..Go Player kullanıyordum bazı pc lerde.Go player olan pc lerde bulasıyor dikkatımı ceken bu oldu benim..Cafede 40 pc var.. Gece 5 tane acık bırakmıstım go player olan ve olmayan da vardı.. Go playerlı olanlara 22 find bulaştı digerlerine gelmemişti.Go player varsa kaldırın 😀

Bu lanet şeyin nereden yayıldığını bi bulabilsek hiç bir program açık değilken pc sadece açık olduğu halde kendi kendine 22find ve desk365 yukluyor ip ye mi bulaştı ne arkadaş.

Cafede pc lerde deepfreeze oldugu halde kendi kendine yukluyor toptan engellemek istiyorum cafe programlarından modem den ip lerini vs ondan sordum 🙂 Sitede ne kadar ip si adresi varsa engelleme yaptım hadi hayırlısı 🙂

22find hala orda, regeditten bir sürü bulup temizledim, kullanıcılar application roomingtede buldum ordanda temizledim, tarayıcılardan eklentilerden heryerden temizledim kaç saatir izini sürüyorum temizliyorum ama yine 22find.com açılıyor 🙂 birazdan format atıcam, tüm ayarlarımı yapıcam, eski günlerdeki gibi deepfreeze kurucam

Dur formata gerek yok…Şimdi konuya ilave bilgi yazıyorum.İlk anlattıklarımla kendim kurtuldum ama senin gibi kurtulamayanlar için bilgilendirme yazısına eklemeler ilave ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir