Mevsimlerden Hangisi Olabilirsiniz?

1. En sevdiğiniz çiçek hangisi?

A Taze çiğdemler, nergis ve sümbül
B İri güller ve şakayık çiçekleri
C Kuru yapraklı çiçekler ve süslemeler
D Tek dal orkide

2. Renklerde tercihiniz hangisi?

A Taze, canlı ve parlak renkler
B Dondurma ve meyve renkleri
C Doğal tonların zengin karışımı
D Dramatik efekt yaratan tüm renkler

3. Kişiliğinizi en iyi hangisi anlatıyor?

A Hayat dolu, komik ve aktif
B Sakin, idealist, düzenli
C Pratik, dikkatli ve saygılı
D Güvenilir, bireysel ve dinamik

4. Evinizi nasıl tarif edersiniz?

A Rahat ve gündelik
B Oldukça dingin
C Karmaşık ve aceleci
D Çarpıcı ve dramatik

5. En sevdiğiniz renk hangisi?

A Sarı
B Mavi
C Yeşil
D Kırmızı

A seçeneği fazlaysa:

Siz tam bir ilkbahar insanısınız. Davetkar bir tarzınız var ve doğal enerjinizi yansıtan bir dekorasyon tarzı benimsiyorsunuz.

B seçeneği fazlaysa:

Siz bir yaz aşığısınız. Sakin, dingin ve kendine güvenen bir kişiliğiniz var. Rahatlık, dekorasyon stilinizin de belirleyici konumunda.

C seçeneği fazlaysa:

Sizin için en ideal seçim sonbahar paleti. Natürel tonları bir arada kullanmak ve farklı stilleri birleştirmek için oldukça cesaretlisiniz.

D seçeneği fazlaysa:

Kış mevsimi, sizin mevsiminiz. Farklı ve benzersiz bir zevkiniz olduğu için sıra dışı bir dekorasyon tam size göre.

Renkleriniz ve Eviniz:

İlkbaharın tazeliği

İlkbaharın parlak renkler iş insan ruhu üzerinde taze bir etki yaratır. Canlı yeşiller, çarpıcı pembeler mekanlara sıcaklık da katar. Güneş ışığının yansımaları, çiçeklerin doğayla kucaklaşması ve tüm evrenin canlanmasını müjdeleyen bu mevsimin renkleri evinizde davetkar bir hava yaratır.

Yazın dinginliği

Yaz mevsimi, pastel renklerin hakimiyetini de beraberinde getiriyor. Çarpıcı renkler ve tonlar daha geri planda kalırken, pastel maviler, uçuk sarılar ve leylak tonlarının dingin ve dinlendirici etkisini hissedebilirsiniz. Sakin ve kendi dünyasında yaşamayı seven bir karakteriniz varsa, bu tonları kullanarak klasik ama şık bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Sonbaharın hüznü

Sonbaharın güçlü ve koyu renkleri doğayı evinizde tüm ihtişamıyla hissettirir. Nostaljik bir kişiliğiniz ve ruh yapınız varsa, içinde geçmişin rengini taşıyan kahverengi, krem rengi, bordo gibi renkler tam size göre.

Kışın enerjisi

Kış mevsiminin renk paletinde, soğuk tonlardan güçlü kontrastlar yaratan tonlara kadar pek çok koyu ve açık rengi bir arada bulmak mümkün. Mavi, gri, lacivert gibi renkler kış mevsiminin renkleridir. Modern dokunuşlarla minimal ya da dramatik bir ev yaratabilirsiniz.

Benzer Konular:
Mevsiminde Tüketilen Bitkiler Hastalıktan Koruyor

Yurt dışından getirilerek mevsimi dışında tüketilen meyve ve sebzelerin hastalıklara davetiye çıkardığını belirten Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Gastronomi Devamını Oku

Mevsimlere Göre Beslenme

Son yıllarda adını bile duymadığımız hastalıkların neden bu kadar çoğaldığını merak ediyorsanız, yiyip içtiklerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Günümüzde yediğimiz besinlerin Devamını Oku

Bütün Yıldızlarda O’nun Emrindedirler!

Evrendeki tüm varlıklar, varedenin sayısız özelliklerinin âşikâre çıkmasına vesile olmak gayesiyle ve sanki o özelliklerin yoğunlaşması suretiyle oluşmuştur. Bir diğer Devamını Oku

Eski Türklerde Burçlar

1. TORUK (21 Mart-31 Mart): İrade sahibi, gururlu, şerefli, iyi yüreklidir.İyi bir yöneticidir. 2. HIMMIY (1 Nisan-10 Nisan): İyimser, idealist, Devamını Oku

Güncelleme tarihi: 20 Ekim 2019

Avatar for Ergunca

Yorum yapın