Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

Yayım tarihi

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 18 Haziran 2021 Kerim Usta

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

MERSEDES-BENZ F015 LUXURY İN MOTİON
Mercedes-Benz teorik birlikte sıfır emisyon yerel tahrik için kombine 200kW gelişmekte plug-in hidrojen yakıt hücresi ve iki elektrik motoru kullanan gelişmiş yeni self-sürüş kavramı 2030 yılında ve ötesinde lüks otomobil vizyonunu ortaya koymuştur 0-100 km hızlanma 6.7sec ve dolgu-up arasında 1100km aralığı iddia etti.

2015 arifesinde örtüsünü Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda , In Motion ismi F015 Lüks altında gider Fütürist tarzı dört kapılı, yeni teknolojilerin bir sal üzerinde çizer gelecek eklenmek üzere Alman otomobil üreticisi tarafından hazırlandılar ediliyor Mercedes-Benz daha akıllıca özellikle şehir sürüş ortamlarında, bugün olduğu daha yolda zamanlarını kullanma işgalcilere özgürlüğünü sağlayacak tahmin sofistike özerk bir işletim sistemi ve sözde dijital etkinlik alanı da dahil olmak üzere üretim modelleri.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

“Sadece teknoloji üzerinde duruluyor Kimse henüz özerk sürüş bizim toplumu nasıl değişeceğini kavramış değil,” In Motion F015 Lüks açılışında, Mercedes-Benz başkan, Dieter Zetsche açıkladı. “Araba taşıma sadece aracı olarak rolünün ötesine büyüyor ve sonuçta bir mobil yaşam alanı haline gelecek.”
Hiç Mercedes-Benz tarafından inşa en gelişmiş kavram olarak tanımlanıyor, Motion F015 Lüks state-of-the-art stereo kameralar geniş bir yelpazede yanı sıra kalıcı bölgeyi izlemek için izin sensörler bir dizi ile donatılmıştır onu çevreleyen ve daha sonra diğer görevleri konsantre yapabiliyor sürücü, komutasındaki zaman özerk tam çalışır.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

Yeni geliştirilen yazılım da Mercedes-Benz özerk sürüş önümüzdeki yıllarda tanıtıldı gibi insanlar ve arabalar arasında güven inşa etmek önemli olacak diyor yapay zeka ile swoopy yeni konsept sağlar.

Sürücü ve otonom modda yayalar arasında herhangi bir geleneksel göz teması olmadan, Mercedes-Benz, bir yaya algıladığında parlamaya Motion F015 Lüks ızgarası içinde LED’lerin bir dizi programlanmış. Yaya yol çapraz isterseniz, kavram durma noktasına frenler ve bunu yapmak için güvenli olup olmadığını kontrol etmek için çevresini tarar. Bir lazer sistemi harici hoparlörlerden “devam edin” mesajı sesli ile yaya isteyen ederken yol yüzeyine sanal zebra crossing proje için kullanılır.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

In Motion F015 Lüks kendini sürüş yeteneği maksimum iç mekan ve salon gibi sağlamayı amaçlayan farklı bir mono-kutu profil için bugünün S-Class geleneksel üç kutu siluet kaçınan tasarımı, önemli bir rol oynamıştır Sürücü otonom modda çalıştırmak için seçtiği zaman iç hangi direksiyon otomatik pano içine çekilir

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

Uzunluğunda 5220mm anda, yüksekliği 2018mm genişlik ve 1524mm, mevcut uzun dingil mesafesi S-Class daha 26mm kısa, 119mm geniş ve 33mm uzun. Ultra kısa çıkıntılar hem ön hem de onu sağlayan bir hareket – önemli ölçüde daha iç mekan ile bunu sağlamak için hizmet veren bir hareket, yeni bir kavram da uzun 3610mmmm üretimin Mercedes-Benz daha önemli 445 mm daha uzun olan bir dingil açıklığı alır Arka.

Gelecek modelleri için planlanan inşaat teknikleri ima, Mercedes-Benz hafif gövdesi ile son kavramını sağlamıştır. Karbon fiber takviyeli plastik, alüminyum ve yüksek dayanımlı çelikten bir arada kullanarak, bugün kullanımda daha geleneksel alüminyum ve yüksek dayanımlı çelik yapıların daha az yüzde 40 kadar tartmak iddia ediliyor.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

Yeni aydınlatma teknolojisi de onun sürüş modu iletişim sağlayan, Motion F015 Lüks üzerinde önemli bir rol oynar; LED birimler elle kontrol edildiğinde büyük salon bağımsız çalışan mavi gölge ve beyaz yanar.

Motion F015 Lüks arka ön ve arka-menteşeli kapı kadar geleneksel ön-menteşeli kapılar kullanır – her biri açılmış ve birbirinden bağımsız olarak kapatılabilir. Ilave sertlik için mekanik elemanları ile sağlam bir kilitleme sistemi kullanılarak, Mercedes-Benz B-sütunları ile uzak yapmak mümkün olmuştur. Bir yandan darbe durumunda, kapı içindeki elemanları yük yolu değiştirmek ve enerji absorbe şişirmek. 90 derece bir açı açık tüm kapılar iç kolay erişim sağlamak için.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

İçinde, Mercedes-Benz tasarımcıları özerk modu ve doğal bir dizi seyahat ederken bir yüz-yüze yapılandırmasını izin dört dönen koltuk övünme son derece çağdaş görünümlü kabin ile 2030 yılına ve ötesinde bir gelecek lüks otomobil için kendi vizyonunu sunmak var Ceviz ahşap ve cam ve maruz metal ile birlikte beyaz Nappa deri dahil, malzemeleri kırpın.

Uzak mevcut Mercedes-Benz modelleri bu kaldırıldı, hi-tech iç pano, arka ve yan paneller entegre altı ayrı monitörler hakimdir – Her övünme jest, dokunma ve ne Mercedes-Benz faturaları kolay etkileşim için göz izleme fonksiyonları kadar dört yolcu için bir “dijital etkinlik alanı” olarak.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

In Motion F015 Lüks lityum iyon pil yürür sürüş 200km civarında ve yakıt hücresi tarafından üretilen elektriğin bazı 900 kilometrelik dahil olmak üzere, 1100km kadar bir dizi sağlamak iddia edilen bir plug-in hidrojen yakıt hücresi sistemi etrafında tasavvur edilmiştir. Daha önce 2009 yılında önceki F125 gösterilen, arkadan monte ve bireysel arka tekerleklere sürücü sağlayan, iki elektrik motoru, her teslim 100kW ve 200Nm tork kullanır.

200kW ve 400m, toplam sistem çıkışı ile plug-in hidrojen yakıt hücresi sistemi 6.7sec bir teorik 0-100 km / sa zaman ve 200km / h sınırlı bir hıza sahip büyük monobox salon sağlar. Yanı sıra, yakıt hücresi tarafından üretilen enerjiyi depolamak gibi, yeni concept ön 29kWh lityum iyon pil kablosuna ihtiyaç olmadan endüktif yollarla şarj edilebilir monte.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

kaçak elektrik üretmek için kullanılan hidrojen ve kombine 5.4kg parça bulunmaktadır “darbelerden korunmaları tutmak için tabana entegre” olarak tarif tankların bir dizi 700bar bir basınçta muhafaza edilir. Tüketim Mercedes-Benz göre, 100km başına hidrojen veya geleneksel dizel motor ile 2.0L / 100km eşdeğer 0.6kg olarak alınır. Yakıt sadece birkaç dakika sürebilir iddia ve yerinde hidrojen dolum istasyonu standardı bugün uyumludur.

Mersedes-Benz F015 Luxury İn Motion

Yazar: Ergunca

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir