Kadınlara Güzel Neler Söylenebilir?

Kadınlara güzel neler söylenebilir?

Kadınlara söylenebilecek güzel sözler nelerdir? Her kadın, yaradılışı gereği daha naif ve daha duygusal bir yapıya sahip olduğundan hayatı boyunca çevresinden, sevdiği insandan ve ailesinden sık sık güzel sözler duymak isteyebilir.

Bu kadını manevi olarak mutlu ettiği gibi hayat motivasyonunu da her daim üst seviyelere

çekebilmektedir. Özellikle erkek arkadaşından, nişanlısından ya da eşinden sıklıkla bu tip güzel cümleler duymak isteyen kadınlar, istediklerini karşı taraftan alabildiklerinde çok daha mutlu ve huzurlu bir hayat sürebilmektedirler.

Kadınlardan önce zaten erkek tarafının da kadınların bu tip küçük jestlere ihtiyaçları olduğunu ve bu ihtiyaçlarını gidermelerini ihmal etmemeleri gerekliliğini unutmamalıdırlar.

Üstelik bu tip ihtiyaçların unutulmadan kadınlara karşı yerine getiren erkekler, yapmayanlara göre her daim bir adım önde olacaktır çünkü sevildiğini ve değer gördüğünü karşı taraftan duyduğu sözlerle alan kadın, hayatındaki kişiye hep daha açık ve hep daha yakın davranacaktır. Bu yüzden kadınları mutlu etmek adına söylenebilecek güzel sözlere verebilinecek örnekler şu şekilde olabilmektedir;

Sen benimsin, biz birbirimize aitiz.” : Bu tip bir cümle kurduğunuzda karşınızdaki kadının en çok değer verdiği duygularından biri olan aidiyet duygusuna dokunmuş olursunuz. Her kadın hayatında birine ait hissetmekten ve karşısındakinin de sadece kendisine ait olmasından hoşnutluk duyabilmektedir.

Sen benim içimde var olan sızısın. Ne zaman senden uzak olsam hep içim sızlıyor.” : Az önce de bahsettiğimiz kadınların aidiyet duyma ihtiyacı, bununla bağlantılı olarak karşısındaki kişide iz bırakma dürtüsüyle de alakalıdır.

Eğer bir kadının hayatında kalıcı bir isim olduysanız ve o kadının hayatında bir iz bıraktığınıza eminseniz, o kadın karşılıklı olarak aynı şekilde sizin içinizde de bir iz bıraktığını sizden duymak isteyecektir.

Bu konuyu daha sonra konuşup ortak bir karar almamız en güzeli olur” : Her kadın, hayatındaki insanın kendi görüşlerine önem verip ortak bir doğrultuda hareket edilmesinden hoşlanabilmektedir.

Çünkü sağlam bir ilişki ve ayakları yere basan bireyler için karşılıklı güven ve bir yola çıkabilmek için gözü kapalı hareket etme dürtüleri oldukça önemlidir. Bu noktada bir erkeğin herhangi bir konuda karar aşamasında kadını da devreye sokması çok değerli ve önemli bir harekettir.

Sana her şekilde inanıyorum.” : Bir kadın için karşısındakine güven duymasının ne kadar önemli olduğu herkesçe bilinmektedir. Ancak aynı şekilde karşısındaki bireyden de kendisinin duyduğu gibi bir güven duygusu beslemesini bekleyebilmektedir. Böylelikle karşısındaki kişinin kendisine güvendiğini bilen kadın hem kendisine daha özgüvenli olacak hem de daha huzurlu hissedecektir.

Sana sonsuz güveniyorum.” : Erkeklerin kadınlar üzerinde sağlayabildikleri en zor olgu kuşkusuz ki güven duygusudur. Ancak bir kadının güvenini sağlamanın ilk adımı, ona sürekli kendisine güvendiğinizi söyleyerek kendisinde bir alt bilinç oluşturmaktır.

Böylelikle zaman içerisinde davranışlarınızla da gözüne gireceğiniz kadınların size karşı güven duygularının oluşmasında süreçler daha kolay ilerleyecektir.

Saydığımız bu tip temel cümlelerin yanında, hayatınızda ara sıra ufak jestler adı altında kendisine ya bir mesajla, ya bir not kağıdıyla ya da bir mail atarak söyleyebileceğiniz yüzlerce güzel söz bulunmaktadır. Bu sözlerden kadınlar tarafından en çok beğenilenleri ve en anlamlıları ise şu şekildedir;

  • Sen benim, incimdin. Parıldayan o masum güzelliğinle, seni sarp kayalıkların içinde bulup tırnaklarımla kazıyarak bir istiridyeden çıkardım. Ve sonra bir daha asla kaybetmeyeyim diye de kalbimin en derinliklerine koydum.
  • Bir şiir yaz bana, içinde alabildiğince mutluluk olsun. Ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşerip dursun. Ya da bir şarkı söyle, özlemimde olan sevgiliyi anlatsın. Yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi, parlayan gözlerin kurulasın.
  • Ben seni dün sevmedim, çünkü dün geride kaldı. Ben seni bugün de sevmeyeceğim, çünkü bugün de bitecek. Ama ben seni yarın seveceğim, çünkü yarınlar asla bitmeyecek!
  • Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da. Kalbimin senin için attığı da bir gerçek, her günün bittiği de. Ne çıkar, tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte bu hayattaki en büyük gerçek.
  • İyi bir kadın, bir erkeği etkiler. Zeki bir kadın, onda ilgi uyandırır. Güzel bir kadın, erkeği büyüler. Anlayışlı bir kadın ise ona tümüyle sahip olur.

Yorum yapın