Hotmail ‘den Aşk Dostun adlı e-posta (e-mail) Engelleme

Yayımlanma tarihi:

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 7 Şubat 2019 Kerim Usta

Bu siteden gelen spam mailler engellemeyle bitmeyeceği için benim uyguladığım sizinde kolayca uygulayacağınız kısayolu veriyorum.
*  Hotmail adresimize giriyoruz.
* Üst kısımdan süpür seçeneği ve sonrasındaki “tüm gönderdiklerini sil” komutunu seçiyoruz.
* “Tümü silinsin mi “diye karşımıza gelen soruyu aşağıdaki “Gelecekteki iletileri de engelle”kısmınıda işaretliyoruz.”Tümünü sil” demeden önce gelen mail adresindeki @ ve sağ tarafındaki adresi kopyalıyoruz.Örneğin @f22222.com     gibi…
* Sağ taraftaki “Seçenekler” menüsünden “Diğer seçenekler” sekmesine tıklıyoruz.Outlook kullananlar sağ üstte dişli işaretine tıklayıp “diğer eposta ayarlarına tıklasınlar.
* “Gereksiz e-posta” kategorisindeki “Güvenli ve engellenen gönderenler” sekmesine tıklıyoruz.
* Açılan penceredeki “Engellenen Gönderenler” sekmesine tıklıyoruz.
“Engellenen e-posta adresi veya etki alanı:” yazısının altına istemediğimiz e-maili (örnek: isim @f22222.com veya bu siteden hiç gelmesin diyorsak @f22222.com yazıyoruz ve “Listeye ekle” düğmesine tıklıyoruz.Artık listeye eklediğiniz mail adresinden size artık e-mail gelmeyecektir.@f22222.com gibi yazdığınızda o sitenin bütün epostalarını engellemiş olursunuz.Bu nedenle çok kullanılan örneğin @ hotmail.com gibi adresleri komple engellemeyiniz.Adı sanı belli olmayan uzantıları tamamen engelleyiniz.Yanlışlıkla engellediğiniz adresleri istediğiniz an aynı yerden geri alabilirsiniz.

Kerim Usta tarafından yayımlandı.

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

4 yorum

  1. Kerim Bey belki 50 tane bu şekilde engelledim ama her seferinde başka bir site üzerinden aynı meymenetsiz kadının resmini ben Sibel deyip gönderiyor maalesef yazdığınız şekilde çözemedim ben.

    1. Evet ama bu adamlar bir çok site adı altında mail adresi almışlar ve otomatik gönderiyorlar.Bu adres uzantılarını engellemekten başka çare görünmüyor.Çünkü her gelen postayı değişik yerden geldiğini algılayan eposta servisleri direk gösteriyorlar.Bu yöntemle engellediğim site uzantıları 15 falan oldu.Şimdi bana yeni web uzantı ile diğerleri engellendiği için tek tük geliyor…Onlarıda engelliyorum.

      Aslında aynı yerde “Filtreler ve bildirme” kısmında “dışlayıcı” işaretlediğinde hepsi gereksize geliyor.Ordanda otomatik siliniyorlar ama bu durumda bir çok kişi gereksize geliyor.Kontol etmek gerekiyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir