Ey Aşk İçin Aldığım Abdestim

Yayımlanma tarihi:

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 11 Mayıs 2020 Kerim Usta

Ey Aşk İçin Aldığım Abdestim

Ey Aşk…! Abdest İçin Üç Sefer Yüreğime Çektiğim Bezmi Elestten Tanıdığım Yâr. Her Sözünü Mesh Ederim Başıma, Şükür Derim Hamdederim, Kelamlarımın, Şiirlerimin Aşk Aşk Diye En Güzelini Okurum.
Niyet Ettim Rabbimin Rızası İçin Seni Sevmeye. Haya Kapısından İçeri Girmeye, Edeple Aşk İle “İnnî Ühibbüke Fillâh” Allah İçin Seviyorum Ey Benim Nasibime Düşen Yâr.
Aşkımız ve Sevgimiz Bismi-i Hû Virdiyle Mim’den B’ye Dolarken, Yayılır İnşirah Ferahlığı, Ruhumuza,. Ayet Ayet Boşalırcasına Yağmur Gibi Yanan Yürekten Aşkın Kaynağına.
Âyet-ül Kübrada Buluşsun Nefesimiz. Rabbimize Açılsın Ellerimiz El-Fatiha Derken Tut Ellerimden Avuç Dolusu Dualar Yudumlayayım.
Adım Adım Yaklaştığında, Sana Yazdığım Şiirlerin Her Harfinde Sen Dolaşırdın Damarlarımda. Aşk Düşer Yine Sevda Düşer, Özlem Düşer Yine Yangın Yeri Olan Gönlüme.
Öyle Bir Özlem Düşer ki Yine Ezân-Muhammedi Okunurken Bir Cuma Vakti. Seni Anlatacak Kapılar Aralanacaktı Arşa. Ve Her Cümlenin Sonuna Sen Düşecekti. Gözlerim Yine Yıkayarak Abdest Aldıracaktı Günahkar Kuluna.
Ey Benim Şehadetim Bu Yüreğim Her İki Cihandada Sana Meftun. Dilim Lâl Olsada Gönlüm Sükûta Bürünsede Yine Seni Unutmaz, Yine Muhabbete Aç, Yine Aşka Yangın.
Özlemlerimin Üzerine Kurumuş Güllerin Tozlarını Serpsende, Yine Aşka Yangın Bu Kalp. Çünkü Tesbih Çeker Gibi Çektim Aşkı, Her Çekişimde Arttı Tevekkülüm, Ben Sen Olmaktan Hiç Vaz Geçmedim.
Ey Benim Vuslatım Sözlerimi Hoş Gör Sen Aklıma Gelince Böyle Oluyor İşte Can Kırıkları Doluyor Sol Yanıma, Kelimeler Kifayetsiz Kalıyor. Sencede Zor Değilmi Sesini Duyup Sarılamamak.? Özlem Kokusu Almamak İşte Ozaman Yutkunamıyorum, Yürek Susuyor, Dil Lâl Oluyor, Ruhum Kabz Oluyor Sanki, İntikal Ediyor Ruhum Ebedi İstiratgahıma Sanki. Sızlıyor Yine Bu Yüreğim Ey Aşk. Sen Yeterki İçinden ;Rabbimden İstediğimde Kulaklarım Çınlasın.

Ergün Küçüktopcu

Ergunca tarafından yayımlandı.

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir