Dünyanın Yaşayan En Zeki İnsanı-Freya Mangotra

Dünyanın Yaşayan En Zeki İnsanı ile Tanışın- Freya Mangotra

Yaşayan En Zeki İnsan

Freya Mangotra adındaki Birmingham’dan gelen bu 10 yaşındaki Kız çocuğu  dünyanın en zeki kişisi olarak kabul edildi. Bu zamana kadar dünyamızda  yaşamış en zeki insanlar olan Albert Einstein ve Stephen Hawking’den daha yüksek bir IQ’ya sahip olduğu anlaşıldı. Sun’un yazdığı, dünyaca ünlü  IQ sınavından zeka seviyesi olarak  162 puan   aldı. Böylece Albert Einstein ve Stephen Hawking’i 2 sayı geçerek dünyamızda yaşamış en dahi insan ünvanını eline aldı.

Sonuç olarak, çocuk resmen bir dahi olarak kabul edildi. Mangotra’nın babası, psikiyatrist Kuldip Kumar, kızıyla çok gurur duyuyor. Çocukluktan itibaren kızlarının  özel olduğunu bildiğini söyledi. Kuldip, çocuğun hızlı bir şekilde bilgi edindiğini ve bunu hatırlamak için bir kez okuması veya bir şeyler yapması için yeterli olduğunu söyledi.

Freya edebiyatı ve tiyatroyu çok seviyor ve aynı zamanda çok iyi satranç oynuyor ve siyah kuşak bir taekwondo kemeri var.  Ayrıca, kız Bollywood tarzında yüzmeyi ve dans etmeyi seviyor.

Mangotra, büyüyünce ne olmak istediğini hala bilmiyor. Babasına göre, kızı doktor olmak isteyor ama yeteneklerinden dolayı   mesleğini seçmesi oldukça çok zor… Şu anda  10 yaşında ve bunları düşünecek oldukça çok zamanı var.

Kaynak:
Trinixy.ru

Yorum yapın

Kerim Usta sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et