Çin Tavuk Üretimini Yasakladı

Çin Tavuk Üretimini Yasakladı
Çin, tüm tavuk üretimini yasakladı! Bakın neden…?

Çin yönetimi, hormonlu tavuğun yan etkilerinden dolayı tüm tavuk üretimlerini yasaklama kararı aldı.

Çin hükümeti son günlerde yoğun olarak tavuk tüketen birçok vatandaşının hormon bozukluğundan kaynaklanan “büyük göğüs sendromu” şikayetiyle hastanelere başvurması karşısında, tüm tavuk eti ürünlerini yasaklama kararı aldı.

Çin’de son günlerde hormon bozukluğu şikayetiyle hastanelere başvuran vatandaşların kanlarında yoğun miktarda, sadece tavukta bulunan bir proteine rastlandığı belirtildi.
Çin Halk Sağlığı Bakanlığı’nın konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamaya göre; hormonlu tavuk konusunda birçok vatandaştan şikayet aldıklarını belirtilerek, halkın sağlığını ilgilendiren konularda çok kararlı olduklarını, yasağa uymayan tavuk firması sahiplerinin idam edileceğini belirtildi.

Hormonlu ve antibiyotikli tavuklar, tüm dünyada olduğu gibi Çin’de de sıklıkla tüketiliyor. Üreticiler tavukların erken olgunlaşması için tavuk çiftliklerinde çoğu tavuğa hormon ve anitibiyotik veriliyor. Normalde 2 ayda olgunlaşan tavuklar, hormon sayesinde çok kısa süre içinde kesilecek bir hale geliyor.

Karardan en fazla Çin’li beyaz et üreticilerinin mağdur olacağı, kararın uygulanması karşısında birçok tavuk eti firmasının kapanma riskiyle karşı karşıya geleceği belirtildi.
Artık herkes beyaz eti yani tavuğu marketlerden alıyor, aslında tavuk aldığını sanıyor…
Yediğiniz tavuklar aslında çok zararlı yapay proteinlerden oluşuyor. Vücudun tanımadığı bir besin yani.

Benzer Konular:
Yene Yada Düştü-Kısıklı

Köhne yıllar bir hayatın aynası Sazlı göller ganat çırpan durnası O nenemin kuş eppeyi şorvası Yene yada düştü bu ağşam Devamını Oku

Anneleriyle birlikte Çocuklar

Anne ve çocuklarından oluşan bu konumuzda seveceğiniz güzel resimleri bulacaksınız.

Yayda Ok Kalmazsa Ne Yaparsınız?

Hint filmlerindeki senaristlerin  hayal gücüne hayran olmamak elde değil... Bakın yayda ok kalmayınca ok yerine ne kullanıyor? Nerden akıllarına gelir Devamını Oku

Sahte Tavuk ve Yumurtası

Sahte Tavuk ve Yumurtası... Tavukların bu olaya şaşırmalarına dikkat edin .Onlar da artık teknolojinin birer kurbanları....

Güncelleme tarihi: 13 Aralık 2021

Çin Tavuk Üretimini Yasakladı 1 – ergun kerimustacom

Yorum yapın