Cevher Dudayev’den Güzel Sözler


En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 3 Kasım 2019 Kerim Usta

* Türkleri çok seviyorum. tarih boyunca kahramanlıklarıyla, cesaret ve atılganlıklarıyla kendilerini kabul ettirmişlerdir. Milli ve manevi değerlerine bağlıdırlar. dostluklarına güvenilir, düşmanlıklarından korkulur…
* Ben o acı dolu günlerin, o insanlık faciası sürgünün çocuğuyum.
* Savaşa karşıyım ancak haksızlığa karşı savaşmak karakterimdir.
* Bana göre haksız güç zulümdür, güçsüz hak ise mağdurdur. Haksız gücün karşısında, güçsüz hakkın yanında olmak benim inancımdır. 13 yılım sürgünde geçti. Baskılar, açlık ve sefaletin yanında sürgünde vatandan ayrı kalmanın verdiği ıstırabı hep içimde hissettim. Ben o ruhla yetiştim ve hayatımın her anında halkıma yapılan bu zulmü hep hatırladım.
* Şahadete talibim. Şehitliği rütbe ve şeref kabul ediyorum. Kanımın son damlasına kadar ülkemin bağımsızlığı ve milletimin hürriyeti için savaşmaya hazırım.
* Şimdi gururla söylemek istiyorum ki, çeçenler tarih boyunca türklere bağlı kalmışlar ve tarihin hiçbir döneminde ihanet etmemişlerdir.
* Türkiye hem Türk dünyasının, hem de islâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem islâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir!
* Tarih boyunca islâm alemi türklerden faydalanmıştır. Türkler güçlü oldukça islâm alemi rahat ve huzur içinde olmuştur; zayıfladıkça, islâm alemi ezilmiş ve horlanmıştır. Türkler islâm’ın koruyucu gücü olmuşlardır.
* Ancak ne yazık ki, bazı islâm ülkeleri, emperyalist güçlerin oyununa gelerek Türklere ihanet etmişlerdir. Türklere ihanet ederek arkadan vuranlar belasını bulmuştur. bugün bazı islâm ülkelerindeki çıkmazlar ve sıkıntılar, bu tarihi hatanın bedelidir.
* Son Çeçen canını vermeden Ruslar ülkemize hakim olamaz.
* Bugün ise, Türkiye’yi yönetenler o yüce değerlerden çok uzaklar. Halbuki türk milleti, maddi ve manevi değerlerine bağlı olduğu sürece yücelmiş ve yükselmiştir. Ve dünya tarihinin akışına yön vermişlerdir. O yüce değerlerden ayrıldıkça küçülmüşler ve sıkıntılara düşmüşlerdir.unutulmasın ki, Türkiye hem türk dünyasının, hem de islâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem islâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir.
* Rus emperyalizmine boyun eğmek kader değildir.Kuzey Kafkasyalıların birlik ve özgürlük gibi doğal ve siyasi hakları vardır.Bu talepler gündeme getirilmedikçe Kuzey Kafkasyalılar günden güne yok olacaklardır.Çünkü bu düzen emperyalizmin düzenidir.
* Rusizm, ırkçılık ve Faşizmden daha beter yeni bir ideolojidir.

Yazar Ergunca

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?