Cemal Safi’den Güzel Sözler


* Erken yatana tavuk, Çok çalışana inek, Aklını kullanana çakal, Kıskanmayana domuz denilen bi ülkede insan olmak çok zor.
* Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim.Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.
* Henüz layık değilken tomurcuk kadar aşka, Sana gül bahçesini kim açar benden başka!
* Tiryaki gönlümde olmasın kuşkun…Tek sana müptele…tek sana düşkün… Ardından bir ağıt yakalım aşkın…Adını elveda koyalım gitsin…!
* Hüzün adres değiştirir zamanla Benden geçer sana göçer Sevdiğim…
* Hiç şansın kalmadı dönsen de geri Yitirdin verdiğim bütün değeri Aşkına emanet ettiğim yeri Bu kadar kırmasan ne kaybederdin?
* Mecnun etsin de beni, mecbur etmesin allah; Dönmem insan yerine koyulmadığım yere.
* Yakışmıyor cepheyi terk edişin, mert dayanır namert kaçar sevdiğim…
* Bir bayanın ağzından ‘Ne istiyorsan onu yap’ cümlesi çıktıysa, ‘Nede olsa burnundan fitil fitil getiririm’ anlamına gelir.
* Al götür eskici ne resmi kalsın Ne yüzü,ne izi, ne ismi kalsın Onsuz da gülmeye değer bu dünya Onsuz da görmeye değer her rüya.
* Vurduğun her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.
* Sevgisiz evlilik hatadır bence; ya hekime ya hakime götürür. Bir kez daha düşün imzadan önce;aşksız nikah nikahsız aşk getirir!
* Merhamet olmazsa kalp kiracında, Tahtın da kurtarmaz seni tacında.. Bir kara sevdanın darağacında, Seninde ipini çeken bulunur.
* Gerçek Aşk Şans Oyunları Gibi. Hayali Bile Mutlu Edebiliyor İnsanı; Fakat Tutturabilene ‘Aşk’ Olsun.
* Masal kitaplarına benzedi artık zamane aşkları.. Okuması çok güzel ve zevkli; ama inanması bir o kadar zor.
* Ulan oğlum, aşk için meşakatli intihar metodları geliştirmeyi bırakın. Uğruna öldükleriniz, size biryerleriyle gülüyor…
* Bazıları alışmış durmadan sevgili değiştirmeye. Haklısınız, Çünkü biz alışkın değiliz sevmediğimiz adama seviyorum demeye.
* Gelen birşey katmaz artık bana, Giden de hiçbir şey eksiltmez. Gel yada gelme sevgili; artık hiç farketmez. !
* İdam mahkumunun söz hakkı vardı, Bari son arzumu sor da öyle git. Arının çiçekte göz hakkı vardır, Bir buse için dur da öyle git.
* Ar ettim sakladım uğraşlarımı, Haberdâr etmedim sırdaşlarımı. Gizlemek isterken gözyaşlarımı, Ağlarsın seçtiğim yolları bilsen.
* Ben Allah’tan sonra seni överim Seninle var oldu benim değerim. Senden başkasını nasıl severim! Almıyor sultanım, aklım almıyor.
* Güldüğün her yerden gül biter sanma. Sen beni ilk defa yaralamadın. Ben sana kul köle olurdum amma. Sen bana bir günlük yar olamadın.
* Bırak, Ölümlü bedenlerde ölümsüz aşk arama. Hayat cömert olsaydı zaten, Çıplak gelmezdik dünyaya !
* Allah’ diyen hayvanlara rastlıyoruz. Şaşırmayın ! Ben, Seni seviyorum’ diyenine bile rastladım.
* Hep seven suçlu, sevilen mutlu oluyorsa bu hayatta; Sevmiyorum artık, bizi de seven çıkar nasılsa.
* Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin…
* Pişmanlık duyar da dönersen geri, Gel de gör aşkından kalan eseri. Seyret ateşinin düştüğü yeri, Hasretin zulmünü gör de öyle git..
* Kapandı sevdanın dönemi bence, Kalmadı Leyla’nın önemi bence, Gene mi özendin gene mi gence, Sana söyleyecek sözüm yok gönül.
* Kervanı kırılmış çölden beterim Hancıya yolcuya hasret giderim Yüz karası olmuş gönül defterim Dürülse ne yazar dürülmese ne?
* Ateşe su dedim göz göre göre, Aklım zavallıydı duyguma göre, Bahtına şükretti Mecnûn bin kere, Ağlarsın düştüğüm çölleri bilsen.
* Hayrını umsan da hain kararın, eyvah’la telafi olmaz zararın, yarama tuz bastı ani firarın, düşerken tuttuğum son dalı kırdın.
* Avrupa birliği yetkilileri, hesap makinesiyle leblebi yazabildiğimizi bilse, aslında bizi kırmızı halıyla karşılar.
* Sen benim uykumu kahreden korkum, Sen zehir zemberek sen zehir zakkum, Sen benim cezamdın ben sana mahkum, Sen sana sürgündüm sen bilmiyordun…
* Ya benimle kalırsın hep, ya da silinirsin bu yürekten! Ha var, ha yok değil, Ya var olursun yada yok.
* Aklını başına topla da vazgeç, Beni dinle de vuslata gün seç,< Sen benim elime mecbursun er geç, Bahtımı Mecnun’a eş edemezsin.
* Otobüste platonik aşka yakalanıp. otobüsten inince aşk acısı çeker Türk Genci.
* Seni seviyorum 1 cümle 2 kelime 13 harf 2 insan ve bir aptal…

Ergunca

Yazar Ergunca

Herkes Cennete Gitmek İster ama Hiç Ölmeden Cennete Gidilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir