Cano Cristales’ten Güzel Nehir

Cano Cristales'ten Güzel Nehir
Caño Cristales bir olan Kolombiyalı bulunan nehir Serrania de la Macarena , ili Meta . Nehir genellikle “Beş Renk The River,” sarı, yeşil, mavi, siyah, ve Macarenia özellikle kırmızı gibi çarpıcı renkleri nedeniyle “da veya” “Sıvı Rainbow Dünyanın En Güzel Nehri” denir benzersiz bir görünüm veren nehrin altındaki clavigera.Benzersiz bir biyolojik merak, Caño Cristales “beş renk nehir”, “uzak cennet kaçtı nehir” ve “dünyanın en güzel nehri olarak anılır olmuştur.”

Yılın çoğu için, Caño Cristales başka bir nehir ayırt edilemez: donuk yeşil yosun kaplı kayalar bir yatak serin, berrak mevcut aşağıda görülebilir.Ancak, zaman her yıl, renkler canlı bir patlama nehir çiçekleri kısa bir süre için. Islak ve kuru mevsim arasındaki kısa bir sürede sırasında, su seviyesi sadece doğru olduğu zaman, çizgiler Macarenia clavigera denilen nehir zemin parlak bir kırmızıya döner bu bitki benzersiz bir tür. Bu sarı ve yeşil kum, mavi su ve aradaki bin tonları lekeler dengelenir.Bu sadece mevsim arasında kısa bir süre için olur. Kolombiya’nın ıslak sezonunda, su nehrin dibinde engellemeyecek ve kırmızı açmak için ihtiyaç duyduğu Macarenia clavigera güneş inkar, çok hızlı ve derin akar. Kuru sezonunda nehirde yaşamın baş döndürücü desteklemek için yeterli su yok. Ama Kasım ayları Eylül’den bir kaç hafta, nehir gerçek bir yaşam gökkuşağı dönüşür.

Caño Cristales karayolu ile kolayca erişilebilir değil uzak, izole bir bölgede yer almaktadır. Maceracı turistler şimdi La Macarena yakındaki kasaba içine uçabilir. Oradan “Serrania de la Macarena,” Caño Cristales bulunduğu milli park kısa bir yolculuk.Bu Rapids, şelaleler, correones ve olan sular akış Serranía de la Macarena plato güney, gelen pocetas bir arkaya olduğu bu doğum, çok sayıda kaya resimleri hala keşfedilmemiş olduğu bir engebeli alanda Sierra en eski tepuis arkasında.

Site etkili çünkü düzensiz turist trafiğinin etkisi hakkında endişeleri ile birlikte bölgede gerilla faaliyet birkaç yıldır turistlere kapatıldı. 2009 yılında ziyaretçilere açıldı ve bugün La Macarena gezginler uçacak birkaç Kolombiya Turist Ajansları vardır edildi. Oradan da bir rehberli tur bir parçası olarak atlı (veya donkeyback) ve yürüyerek nehir siteye onların yol yapmak gerekir. Ziyaretçiler gece kalmak ya da pişirmek için izin verilmez.

Cano Cristales'ten Güzel Nehir

Caño Cristales su bitkileri ve mercan vardır. Kırmızı rengini endemik bitki türleri Macarenia clavígera, biyolog Jesús Idrobo tarafından belirlenen bitki karşılık özelliğidir.

Serranía de La Macarena biyom temsilcisi, sıcak sıcak ve soğuk termal katın yağmur ormanları subhydrophytic olduğunu. Dağ kuş, amfibi on türleri, sürüngenler ve sekiz primatların 43 türün 420 hakkında türe ev sahipliği yapmaktadır.

Ancak, nehir sürükle ve sedimantasyon malzeme eksikliğine nedeniyle balık tamamen yoksundur. Macarena diğer kanallar da Caño Siete Machos olarak, kış aylarında kırmızı bitkiler tutun. Bu kırmızı bitkiler nehir daha akışı vardır yerlerde kayalara sıkıca bağlı.

Yorum yapın