Allah’a Yakarış-Ergün Küçüktopçu

 Allaha Yakarış- Ergün Küçüktopçu

Allah’a Yakarış

Esselamu aleyüm ve rahmetullahi ve berekatuhu

Ey Allah’ım…

Sana yakarışım kirli bir gönülle pişmanlığın vermiş olduğu hüzünlü bir kalple yazıyorum. Rabbim senin bizlere vermiş olduğun, kulum diyerek ama bizim kalbimizin yolları tıkalı olması hasebiyle senden gelenleri göremedik Allah’ım. Biz sana, haram ve günahlarımızla senin fedakarlıklarını bilemedik. Ama acizliğimizi her daim anladık.

Ey Allah’ım…

Seni bilemedik, bilsek te hayatımıza nakşedemedik. Senin kelamından güzel ne var ki yeri göğü yaratan rabbim. Sen sübhansın, sen rahmansın, dünya ve ahiret hayatının hakimisin. Dediğin gibi yerlerin ve göklerin sahibisin. Bizler aciz kullarız ve sensiz bir hiçiz. Senin ne kadar rahmet sahibi olduğunu bilemiyor ve idrak edemiyoruz.

Ey Allah’ım…

Yetimlerin, güçsüzlerin, biçarelerin, kâinatın sahibi, maliki mülk edeni, kimsesizlerin kimsesisin. Bizler küçük beyinlerimizle ancak sana kulluk yerine isyanda bulunduk affet Allah’ım. Bütün ümmeti Müslüman senin yolunda, senin aşkınla yanıp tutuşurken, verdiğin nimetlere şükürsüz kalmış bir kul olarak, gidilecek kapının senin kapından başka bir yer olmadığını bizlere gösterdin Allah’ım.

Ey Allah’ım…

Bütün kainattaki güzellikleri bize bahşettin onu da görmedik Allah’ım. Aldığımız nefesi, bahşettiğin o güzel hayatı, birbirinden güzel yiyecekleri, gönlümüzün ferahlığının senden geldiğini bilememişiz. Varlığının yer yüzündeki tecellilerini de kör olduk göremedik ya Rabbim. Cemali nur Allah’ım, kitabında en güzel harflerle yazdığını bilmiyoruz ve hiç eğilip okumadık, bilemedik ki kâinatın en iyi yazarını.

Ey Allah’ım…

Yaptıklarımızı ahirette tekrar bizlere gösterecek Allah’ım. Bizi kötü amellerimizden uzaklaştırıp, iyi amellerle sana kul olmayı nasip eyle. Günahlarımızın çirkinliğinden senin nur yüzüne sığınmayı nasip et Allah’ım. Utanacağım günahlarımdan sana sığınırım, sen utandırma ya rabbim.

Ey Allah’ım…

Din günü, âlimlerin ittifakıyla “ahiretteki hesap günü “dür. İyilerin iyiliklerinin, kötülerin kötülüklerinin tam karşılığının verileceği gündür. Rabbim sen ”malikiyevmiddin”, din gününün sahibisin. Hakkımızda nihai hüküm ve kararları verecek olan sensin rabbim. Bizi bu zorlu din gününde yalnız bırakma Allah’ım.

Ey Allah’ım…

Televizyonlar, gazeteler, dergiler, internet siteleri, sokaklar, çarşı ve pazarlar, günahı teşvik edici tablolarla dopdolu. Geçmiş dönemlerde bazı kavimlerin helak olmasına sebep olan günahların hemen tamamı günümüzde fazlasıyla var hem de alenen işleniyor rabbim. Bu günah çemberinden bizleri uzak tut Allah’ım.

Ey Allah’ım…

Acilen maneviyatımızı güçlendir, sadakatimizi kuvvetlendir, sana olan sevgimizi aşkla doldur rabbim. Farzlarından uzaklaştırma, bilakis bağlılık elbisesi giydir. Kalplerimizi imanla doldur. Bizi bize bırakma Allah’ım. İslam dini kadar güzel ahlaka önem veren bir başka din veya düşünce sistemi göstermek mümkün değildir. Sen bizi İslamla şereflendirdin ve bu dinin ahlakıyla ahlaklındır.

Ey Allah’ım…

Sana ne kadar yalvarsak azdır. Sen kalplerimizi bizden iyi bilirsin ve onu nurunla yıkayacak olanda sensin. Üşüyen yüreklerimizi rahmetinle ısındır. Rabbim biz sana her konuda muhtacız ama sen muhtaçlığımızı giderensin. Allah’ım ey beşerim de kurtar bu dünyanın keşmekeşliklerinden. Yoğur kalplerimizi imanla.

Ey Allah’ım…

En büyük kale senin kalendir ve biz o kaleye sığındık sen sana sığınanları korur ve gözetirsin. Çünkü elif olmak zordur. Sen bizleri dosdoğru kıl. Yarabbi seni arıyoruz bulmayı nasip eyle. Seni gören gözler ver. Aradığımız bu dünyada değil senin nazarındadır. Sen bize bahşet. Rabbim senin için var olmayacaksak varlığımızın hiçbir hükmü yok.

Ey Allah’ım…

Ey! Vaktin sahibi rabbim. Yüreklerine, kalplerine merhamet uğramamış yoksun ve yoksul kimselere merhametinden tattır. Buz kesilmiş simalara, tebessüm uğramamış çehrelere vedud İsminle hayat ver. İman ettiğini İddia etmiş bizlere teslimiyet göstermemizi, İmanın yeniden akan kanımıza can vermesini lütfet rabbim. İkramlarınla, hediyelerinle bizi sevindir ve sana olan kulluğumuzu, muhtaçlığımızı unutturma.

Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler. Sen güzel isimlerini aşikâr etmezsen ruhum karanlıkta kalır. Esmaül hüsna’na şahit yaz beni …

Ben acizim sen kadirsin
Ben fakirim sen rahimsin
Ben ölüyüm sen haysın
Ben çaresizim sen ehadsın
Ben muhtacım sen sametsin
Ben sağırım işiten sensin
Ben körüm gören sensin
Ben dilsizim konuşan sensin
Ben yaratılıyorum yaratan sensin
Ben yokum var eden sensin
Ben hiçim ama emellerim büyüktür
Ben yoksulum ama isteklerim çoktur
Ben isterim çünkü sen büyüksün
Şahit yaz büyüklüğüne bu küçük kalbimi.

Değerli dostlarım sizleri vaktin sahibine emanet ediyorum. Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun selam ve dua ile. Allaha emanet olun…

Ergün Küçüktopcu
kerimusta.com

Yorum yapın