Alexa Hakkında Bilgiler

Bu makale Tarihinde

En son Güncelleme tarihi ve güncelleyen: 28 Ekim 2019 Kerim Usta

Aslında Alexa Amazon‘a ait bir site sayacıdır.Bu sayaç farklı bir algoritma ile çalışmaktadır. Dünyanın kabul ettiği  güvenilir sayaç sitelerinden biridir. Alexa,tüm dünyadaki kurulu siteleri numaralandırarak en fazla ziyaret edilenden en az ziyaret edilene doğru sıralanır.Bu nedenle diğer sayaçların tersi olarak numaranız ne kadar fazla ise o kadar geride olduğunuzu gösterir.İlk kurduğumuzda ki milyonlu rakamlar güzel görükse de aslında değerimizin az olduğunu gösteren rakamdır.

Bu sıralamalara herhangi bir müdahale yapılmadığı için veriler gerçek değerlerdir ve sitenize yapılan ziyaretlerle alakalıdır.

Şimdi sayaçtaki verileri inceleyelim.

* Alexa Traffic Rank:Dünya genelinde ki sıralamamızı gösterir.Bu sayı 2 milyardan fazladır. Eğer sayfanız ilk 100 bine girerse  düne ait bilgileri görebilirsiniz. Eğer girmiyorsa haftalık,aylık,3 aylık gibi sıralamanızı görürsünüz.. Yanız veriler 3 günde falan güncelleniyor.
* Rank in TR:Türkiye genelinde ki sıralamamızı gösterir .2011 yılında bu miktar 16 Miyon’dan fazla idi..
* Contact İnfo (İletişim Bilgileri):Site sahibiyle ilgili bilgiler,mail adresigibi bilgilerin bulunduğu yerdr ve. http://www.alexa.com/edit/index/siteadiniz.com giriş yaparak,sitenizi doğrulama sonrası bilgileri düzeltebilirsiniz.
* Reviews (Sitenizle ilgili ziyaretçilerin görüşleri):Site ile ilgili  kişi yorum oylama sonuçları buradadır.İsteyen her ziyaeretçi burada yorum veya oylama yapabilmektedir.
* Diğer özellikler: Related Links (İlgili Linkler),Keywords (Anahtar Kelimeler),Clickstream (Gelen Hit Kaynakları),Demographic (Ziyaretçileriniz Hakkında) gibi özetlenebilir. Tüm bu bilgiler ziyaretçinin vermiş olduğu tam bilgilerle doğru orantılıdır. Ne kadarı doğru bilgi vermiş onu bilemiyoruz ama yinede bir kaynak olarak gözükmesi açısından güzel bir şey…

Şimdi gelelim yapabileceklerimize…Sitenize sayaç kodu alarak,Özel Alexa toolbar kurarak hitiniz hakkında bilgileri daha hızlı gönderebilirsiniz.

Kerim Usta Tarafından Yayımlandı.

Herkesin bir yaşama nedeni var. Benimki ise bir "Sevda"...

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir